Hlavní navigace

Celobavorský digitální rozhlas opustila jedna ze stanic. Vysílání se jí prý nevyplatilo

9. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Komerční stanice rt1 in the mix, která multiplex opustila, se věnuje výhradně remixům tanečních a popových skladeb. Nadále vysílá už pouze prostřednictvím internetu.

Na konci minulého týdne odešla nečekaně z celobavorského digitálního rozhlasu (DAB/DAB+) šířeného na kanálu 12D komerční rozhlasová stanice rt1 in the mix. Tato síť je bez problémů zachytitelná například v západních Čechách. V oficiálním sdělení, které zástupci programu poskytly médiím, se v podstatě uvádí, že pro rádio je v současné době vysílání prostřednictvím této technologie nerentabilní. Chce se soustředit především na šíření prostřednictvím internetu a do DAB se vrátit, jakmile bude dostatečné penetrace přijímači.

Cloud23

ČTĚTE TAKÉ: Bavorský digitální rozhlas doznal změn. Posluchači v příhraničí musí přelaďovat

Rozhlasová stanice rt1 in the mix, jak již název napovídá, se zaměřuje na různé remixy tanečních i běžných popových skladeb. Její odchod z multiplexu DAB je poměrně překvapivý, nicméně ukazuje na to, že některým menším stanicím se nemusí vyplatit. I přes tento malý šrám je Německo nadále zemí, kde zažívá digitální rozhlas od srpna 2011, kdy byl restartován, velký boom. Neustále zde přibývají nové komerční i veřejnoprávní okruhy a posluchači se mohou spolehnout především na bohatou programovou nabídku.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).