Hlavní navigace

Celoplošná televize Pětka odstartuje 15. října. Vrátí se k tradiční české zábavě

21. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Televize „plná české zábavy“ spustí své promo vysílání už 1. října, divákům se na obrazovce objeví s klasickým programem poprvé o čtrnáct dní později. Vysílat bude i na satelitu.

Nová celoplošná televize Pětka, která patří miliardářovi Luboši Měkotovi, už rozhodla o termínu svého startu. Bude to 15. říjen. Dnes o tom píše ekonomický deník E15. Tuto skutečnost potvrdil serveru DigiZone.cz i technický ředitel této stanice Jiří Němeček. Jak už jsme dříve informovali, diváci budou na vysílání této televize lákáni od 1. října, kdy se v multiplexu 3 objeví promo smyčka. Už v tuto chvíli je ale v síti Czech Digital Group připravená programová pozice, která je pojmenovaná jako Pětka.

BRAND

K TÉMATU: TV Metropol se nepřejmenuje, ani nezanikne. Pětka TV vznikne vedle ní

Pětka počítá, že část výroby převezme od sesterské televize Metropol, ale většinu bude získávat od externích producentů. Deník jmenuje například společnosti Frmol nebo 3Gmedia. Server DigiZone.cz už dříve informoval, že program povede Václav Kutil. Nyní jsou jasná i další jména. Funkci šéfdramaturga obsadí Přemysl Svora, bývalý programový ředitel TV Barrandov, o marketing se postará bývalý marketingový ředitel Media Pro Pictures Jiří Haramul. Pětka bude vysílat i na satelitu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).