Hlavní navigace

Celoplošný německý rozhlasový multiplex zlepšil pokrytí směrem na západ Čech

Velmi očekávanou událostí v oblasti digitálního rozhlasu v Bavorsku je spuštění nového digitálního multiplexu fungujícího na kanálu 10B.
Lukáš Polák
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dalšího zlepšení pokrytí celoplošného německého digitálního rozhlasového multiplexu směrem do Čech se tentokrát dočkají majitelé DAB+ přijímačů na západě republiky. Jak upozornil anténář a lovec Jakub Melín, v uplynulých dnech byl spuštěn nový vysílač, který funguje na kanálu 5C. Jedná se o známé stanoviště Ochsenkopf, které funguje s vertikální polarizací nezanedbatelným výkonem 10 kW. Zlepšení pokrytí signálem DAB rozhlasu z Německa tak lze očekávat například na Ašsku, Chebsku, částečně i Karlovarsku. Součástí multiplexu jsou mimo jiné stanice Absolut Relax, Energy nebo sunshine live.

MM_influenceri_obecny

ČTĚTE TAKÉ: Bavorský rozhlas plánuje dokrytí Franků novou sítí, zasáhne i část Čech

Velmi očekávanou událostí v oblasti digitálního rozhlasu v Bavorsku je spuštění nového digitálního multiplexu fungujícího na kanálu 10B. Vzhledem k tomu, že půjde o unikátní frekvenci 211,648 MHz, která není v širokém dalekém okolí využívána, bude tato síť zajímavá i pro lovce vzdálených signálů. Ti budou moci jednoznačně identifikovat, že se jedná o vysílač Ochsenkopf. I tento multiplex bude fungovat výkonem 10 kW s vertikální polarizací. Součástí sítě budou regionální mutace stanice Bayern 1, konkrétně Franken a Main, a Bayern 2 Nord. Finální výkon stanoviště byl stanoven až na 20 kW.