Hlavní navigace

Centrální vysavač Menred CVS-1800 BP Plus s patentovanou duální filtrací

8. 1. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Menred
Společnost Menred inovovala svou nejvyšší řadu centrálních jednotek. Ta stále používá americké motory Ametek.

Hlavní výhodou nové verze centrálního vysavače s označením „Plus“ je patentovaná tzv. duální filtrace s cyklonou, díky níž je dosaženo vyšší konstantní sací síly a podstatně účinnější ochrany ložisek a oběžných kol turbíny motoru. Nečistoty jsou tak odstředivým tlakem postupně vrstveny ve spodní části nádoby a tím minimálně zatěžují centrální HEPA filtr (viz foto v galerii). Výsledkem je nejen trvale vysoký sací výkon po celou dobu plnění nádoby na nečistoty, ale také fakt, že se CVS-1800 BP Plus zcela obejde bez filtračních sáčků.

Mezi další klíčové vlastnosti patří variabilita připojení sacího vstupu, těleso vysavače z nerezové oceli a průhledná nádoba na nečistoty. Nechybí ani obvyklá vysavačová zásuvka přímo na těle centrální jednotky.

NAPSALI JSME: Centrální vysavač: ano, či ne?!

Menred – centrální vysavače pro každého

Centrální vysavač Menred po půlroce provozu

ebf - tip do článku - debata

Menred CVS-1800 BP Plus (od 11 990 Kč) s příkonem 1800 W a vnějším chlazením používá průmyslový kartušový a omyvatelný HEPA filtr s ochranným návlekem. Je určen pro instalace s celkovou plochu max. 450 m², přičemž délka potrubní větve může být až 50 metrů, což s jednou centrální jednotkou dovoluje obsáhnout i komplikované prostory.

Udávaná hlučnost je 62 dB, průměr agregátu je 280 mm, výška 910 mm a hmotnost 13 kg. Záruka je poskytována dvouletá, v případě motoru Ametek tříletá. Centrální jednotku lze zakoupit buď samostatně, nebo s příslušenstvím, mezi kterým mimo jiné najdete devítimetrovou hadici s vypínačem na rukojeti, flexibilní podlahovou hubici s dvojitým kloubem pro hladké podlahy a také například radiátorový nástavec na štěrbinovou hubici.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).