Hlavní navigace

Centralway vstupuje do jednoho z českých klonů YouTube

Jiří Macich ml.

Serverů pro sdílení videa se v českých internetových vodách v posledních měsících objevilo několik. Největší očekávání se vkládala do služby Stream TV, ale do popředí zájmu by se mohl dostat třeba také server Čeknito.cz, který jde hlasicky ve stupách YouTube. Nezaměřuje se totiž na vlastní tvorbu, ale dává prostor výhradně videím od uživatelů. Zajímavé je, že do projektu nyní vstupuje společnost Centralway, která působí na českém a slovenském trhu od roku 2000. Spolu se zakladateli služby,…

Serverů pro sdílení videa se v českých internetových vodách v posledních měsících objevilo několik. Největší očekávání se vkládala do služby Stream TV, ale do popředí zájmu by se mohl dostat třeba také server Čeknito.cz, který jde hlasicky ve stupách YouTube. Nezaměřuje se totiž na vlastní tvorbu, ale dává prostor výhradně videím od uživatelů. Zajímavé je, že do projektu nyní vstupuje společnost Centralway, která působí na českém a slovenském trhu od roku 2000. Spolu se zakladateli služby, kterými jsou Juraj Filipeje a Ladislav Zigo, chce vytvořit nejnavštěvovanější českou stránku pro sdílení videa. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
4. 4. 2007 17:24
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Těch českých klonů a variací Youtube už je tolik, že to přestávám stíhat. Nicméně všude jsou tatáž videa, nic originálního, obvykle totéž, co je k vidění na Youtube. Taky mě překvapuje, jak je to vymyšleno obchodně. Youtube prý prodělávalo a vydělalo až na tom, že ho koupil Google. Tak jak chtějí vydělat ty české kopie?