Hlavní navigace

Centrum Holdings nasazuje vyhledávání od Googlu

1. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Šuškalo se o tom delší čas, ale teprve dnes je to oficiálně potvrzená realita. Centrum Holdings zahajuje nadnárodní spolupráci s vyhledávačem Google. Prvním hmatatelným výsledkem dohody je nasazení vyhledávání od Googlu na portál Atlas.cz. Portál Atlas.cz v příštím roce získá zcela novou podobu. Ke změně vyhledávací technologie na portálu Atlas.cz jsme ale přistoupili už nyní, protože smlouva se současným dodavatelem skončila v září a my jsme chtěli uživatelům nabídnout lepší vyhledávací…

Šuškalo se o tom delší čas, ale teprve dnes je to oficiálně potvrzená realita. Centrum Holdings zahajuje nadnárodní spolupráci s vyhledávačem Google. Prvním hmatatelným výsledkem dohody je nasazení vyhledávání od Googlu na portál Atlas.cz. Portál Atlas.cz v příštím roce získá zcela novou podobu. Ke změně vyhledávací technologie na portálu Atlas.cz jsme ale přistoupili už nyní, protože smlouva se současným dodavatelem skončila v září a my jsme chtěli uživatelům nabídnout lepší vyhledávací technologii co nejdříve. vysvětluje rozhodnutí Pavel Mucha, generální ředitel Centrum Holdings. (Tisková zpráva)

cif - debata 2

Pokud se vyhledávání od Googlu osvědčí, bude časem nasazeno i na slovenské portály Centrum Holdings a dost možná i na Centrum.cz, který zatím používá vlastní technologii Morfeo. Z významných českých serverů vyhledávání od Googlu nasadil již dříve třeba i zpravodajský server iDnes na svém portálu Klikni.cz. Na rozdíl od něj však podle našich informací zatím Centrum Holdings neuvažuje, že by od Googlu v blízké době odebíral i další služby. Pro Klikni.cz Google dodává i freemailové služby na bázi Gmailu. Centrum Holdings naopak nedávno nasadilo novou podobu vlastního freemailu na Centrum.cz.

Na českém trhu vyhledávačů skupina Centrum Holdings zatím významně zaostávala. Podle údajů monitorovací služby Navrcholu.cz z letošního června měl Atlas.cz na českém trhu jen 1,28 procenta. Společně s portálem Centrum.cz pak 4,14 procenta. Google se v šestém měsíci letošního roku umístil na druhém místě s podílem 30,16 procenta na trhu, kterému s podílem 62,80 procenta jasně vévodí portálová jednička Seznam.cz.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).