Hlavní navigace

Češi diskusní fóra a blogy příliš nemusí, naopak VoIP ano

25. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Český statistický úřad publikoval aktuální údaje a analýzy týkající se využívání informačních a komunikačních technologií v domácnostech a mezi jednotlivci. Internetu využívá ke komunikaci 52,5 % obyvatel České republiky. Od roku 2005 se tak toto číslo téměř zdvojnásobilo, ovšem stále je pod průměrem celé EU, který činí 54,6 %. Z uživatelů Internetu jej ke komunikaci v Česku používá 89,9 %, v čem překonáváme průměr EU (88,7 %), ovšem mezi jednotlivými zeměmi EU je Česká republika až na desáté…

Český statistický úřad publikoval aktuální údaje a analýzy týkající se využívání informačních a komunikačních technologií v domácnostech a mezi jednotlivci. Internetu využívá ke komunikaci 52,5 % obyvatel České republiky. Od roku 2005 se tak toto číslo téměř zdvojnásobilo, ovšem stále je pod průměrem celé EU, který činí 54,6 %. Z uživatelů Internetu jej ke komunikaci v Česku používá 89,9 %, v čem překonáváme průměr EU (88,7 %), ovšem mezi jednotlivými zeměmi EU je Česká republika až na desáté příčce.

Nejoblíbenějším online komunikačním prostředkem je dle očekávání e-mail, který u nás používá 51,4 % obyvatel (a 88,1 % uživatelů Internetu). Češi ale také hoví telefonování přes Internet. Zde skončila Česká republika na šesté příčce. Po Internetu volá 22 % lidí z celkové populace (průměr EU je 16,2 %) a 33,7 % uživatelů Internetu (unijní průměr činí 26,3 %). Čechy ovšem vůbec neoslovuje komunikace prostřednictvím diskuzních fór. S 9,8 % uživatelů diskuzních fór z celé své populace je České republika v žebříčku zemí EU na posledním místě. Jen 14,4 % z českých uživatelů Internetu čte blogy, což v tomto ohledu Česko řadí na třetí místo od konce v žebříčku zemí Evropské unie.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).