Hlavní navigace

Češi opět lámali rekordy v rozesílání SMS

26. 12. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mobilní operátoři si mohou mnout ruce. Češi na Štědrý den i letos poslali rekordní počet SMS zpráv. Nejvíce se činili zákazníci T-Mobilu, kteří poslali 26,3 milionu krátkých textových zpráv. Počet odeslaných multimediálních zpráv MMS síce mírně narostl, ale na SMS to stále nestačí. Dohromady operátoři udávají 236.000 odeslaných MMS zpráv. Pouze u Vodafonu byl zaznamenán citelnější nárůst a to o jednu čtvrtinu. Lidé posílali MMS zprávy zejména ve večerních hodinách. Nejvíce odeslaných MMS jsme…

Mobilní operátoři si mohou mnout ruce. Češi na Štědrý den i letos poslali rekordní počet SMS zpráv. Nejvíce se činili zákazníci T-Mobilu, kteří poslali 26,3 milionu krátkých textových zpráv.

Počet odeslaných multimediálních zpráv MMS síce mírně narostl, ale na SMS to stále nestačí. Dohromady operátoři udávají 236.000 odeslaných MMS zpráv. Pouze u Vodafonu byl zaznamenán citelnější nárůst a to o jednu čtvrtinu. Lidé posílali MMS zprávy zejména ve večerních hodinách. Nejvíce odeslaných MMS jsme zaznamenali po 20. hodině, kdy si lidé mobily fotili dárky a touto cestou je posílali svým blízkým, uvedla mluvčí Vodafonu Zuzana Doležalová.

KL22_nominace

Počet telefonních hovorů zůstal na zhruba stejných číslech. Rostl jen počet volání do zahraničí. V případě pevných linek Telefóniky O2 stoupl oproti loňskému roku téměř o třetinu a překročil tak hranici 2,5 milionu hovorů.

Operátoři svorně tvrdí, že štědrodenní nápor sítě ustály bez výpadků či problémů se spojením. Další zkouška je však čeká už koncem týdne, tedy na Silvestra. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.