Hlavní navigace

Češi se učí nakupovat přes zahraniční e-shopy

Karel Wolf

Čím dál tím více lidí si podle serveru Marketing&Média začíná uvědomovat enormní cenové nepoměry u některých druhů zboží v českých obchodech a v zahraničí. K zvýšenému zájmu o zahraniční internetové nakupování úspěšně přispívá i silná (byť teď již poněkud oslabující) koruna. Levněji lze přes Internet nakoupit jak v rámci EU, tak zejména v zámoří. Mezi nejpopulárnější internetové obchody patří v Česku americké, německé a britské. Kupovat se v zahraničí nevyplatí pouze tradiční položky jako…

Čím dál tím více lidí si podle serveru Marketing&Média začíná uvědomovat enormní cenové nepoměry u některých druhů zboží v českých obchodech a v zahraničí. K zvýšenému zájmu o zahraniční internetové nakupování úspěšně přispívá i silná (byť teď již poněkud oslabující) koruna. Levněji lze přes Internet nakoupit jak v rámci EU, tak zejména v zámoří. Mezi nejpopulárnější internetové obchody patří v Česku americké, německé a britské. Kupovat se v zahraničí nevyplatí pouze tradiční položky jako elektroniku a oblečení, ale také například automobily či nákladnější sportovní vybavení.

Zvýšený zájem o zahraniční internetové obchody začíná představovat problém pro českou Celní správu. U té totiž končí většina zásilek ze zemí mimo EU. Více než polovina zásilek obsahuje falešné údaje o ceně, prohlašuje Jiří Barták z Generálního ředitelství cel. (Marketing&Media)

Našli jste v článku chybu?
31. 7. 2008 19:38
Stát přece potřebuje vydělat a je pro něj výhodnější stanovit clo a DPH z tzv. české doporučené ceny, které je zpravidla dvoj až trojnásobná oproti skutečné internetové ceně v zahraničí :-)
14. 8. 2010 2:01
milan (neregistrovaný)
Nakupuji přes Internet docela často. Ze států si to nechávám zasílat přes službu Ship... a když se stane že mi zásilku nechtějí poslat třeba z německa tak zase využívám službu Pošli.. . Na těchto staránkach ti přímo doporučí eshop v té dané zemi. Záleží konkrétně o co budeš mít zájem.