Hlavní navigace

Česká média: Petr Chajda povede digitální TV Barrandov

20. 6. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 6. 2006

Bývalý ředitel pro strategii a rozvoj televize Nova Petr Chajda, kterého majitel nedávno pověřil vedením kabelových stanic CME v České republice a na Slovensku, odchází do společnosti Barrandov Studio. Tam by měl řídit projekt plnoformátové digitální stanice TV Barrandov. Uvedl to server Česká média, kterému tuto informaci potvrdil sám Chajda.

Zaměstnancem TV Nova jsem do 30. června tohoto roku. A od 1. července se budu věnovat novým úkolům v projektu TV Barrandov, cituje server Chajdu. Jak dále dodal, jeho prvním úkolem bude sestavit schopný tým profesionálů a odpovídající byznys plán projektu. Ke stejnému dni jako Chajda odchází z Novy také moderátor Televizních novin a bývalý šéfredaktor zpravodajství Pavel Zuna.

BRANDstorming tip2

Televize Barrandov bude sídlit ve stejném areálu jako Nova, dokonce ve stejné budově jako zpravodajství nejsledovanější české televize. Ředitel barrandovských studií Radomír Pekárek serveru DigiZone.cz řekl, že firma počítá se čtyřiceti až padesáti stálými zaměstnanci. Potom si budeme najímat projekt od projektu externí štáby pro výrobu pořadů na klíč, dodal.

Stanice nebude využívat vlastní filmový archiv, jak se objevilo v několika médiích, ale počítá s nakupováním archivních českých filmů hned z několika zdrojů: od Ateliérů Bonton Zlín, Krátkého filmu, národního filmového archivu či České televize. Nikdy jsme netvrdili, že nám patří Barrandovský filmový archiv. Sice se o něm zmiňujeme v projektu, ale od začátku bylo zřejmé, že české filmy budeme nakupovat, uvedl Pekárek.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).