Hlavní navigace

Česká pirátská strana má nový web, vypadá jako kopie Seznam.cz

30. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Čeští „Piráti“ spustili na www.pirati.cz novou podobu stranického webu. Je poněkud zvláštní, zejména tím, že jde o praktickou kopii vzhledu www.seznam.cz. A také tím, že zájem tímto krokem vyvolaný, učinil web jenom velmi obtížně dostupným (The operation timed out je hodně častá odpověď) Podle ČTK (viz Nový web pirátů vypadá jako Seznam) chce Česká pirátská strana vyvolat „debatu o kopírování v digitálním prostředí a na internetu“. Samotní Piráti to komentují v tiskové zprávě Nový web Pirátů…

Čeští „Piráti“ spustili na www.pirati­.cz novou podobu stranického webu. Je poněkud zvláštní, zejména tím, že jde o praktickou kopii vzhledu www.sez­nam.cz. A také tím, že zájem tímto krokem vyvolaný, učinil web jenom velmi obtížně dostupným (The operation timed out je hodně častá odpověď)

Content tip EARLY

Podle ČTK (viz Nový web pirátů vypadá jako Seznam) chce Česká pirátská strana vyvolat „debatu o kopírování v digitálním prostředí a na internetu“. Samotní Piráti to komentují v tiskové zprávě Nový web Pirátů zapojuje do politiky příznivce :

Nový pirátský portál postavený na svobodném systému dokuwiki otevírá úplně nové možnosti pro zapojení většího množství uživatelů. Web pirati.cz integruje stránky jednotlivých krajských sdružení, které byly až dosud roztříštěné, a stejně jako Wikipedie umožňuje uživatelům stránek, aby sami upravovali a vylepšovali obsah webu:

Co se kopie vzhledu Seznam.cz týče, komentuje to tisková zpráva také:

„Chtěli jsme se přiblížit i lidem, pro něž jsou počítače obtížný terén a pro které může být Seznam synonymum pro Internet. Nejsme strana jednoho tématu a máme co nabídnout i lidem, kteří se s prostředím Internetu teprve sžívají,“ říká místopředseda Mikuláš Ferjenčík.

„Piráti jsou hraví lidé, a protože se nám toto rozvržení stránky líbilo a bylo pro naše účely vhodné, prostě jsme ho použili. Nikdo nemá monopol na konkrétní rozvržení nebo barvu internetové stránky,“ doplňuje Mikuláš Ferjenčík.

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).