Hlavní navigace

Safetica mezi finalisty TOP 100 technologických firem v Evropě

2. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Brněnská společnost Safetica Technologies má šanci dostat se do žebříčku stovky nejlepších technologikých firem v Evropě, který sestavuje americký časopis Red Herring. Rozhodne se už příští týden.

Brněnská společnost Safetica Technologies, která se specializuje na vývoj software pro komplexní ochranu společností před chybami a špatnými úmysly zaměstnanců, zaujala redakci amerického časopisu Red Herring. Ten každoročně vyhlašuje žebříček TOP 100 technologických firem v Evropě.

Safetica Technologies byla vybrána mezi finalisty letošního ročníku. Zdali nakonec uspěje a opravdu se objeví v žebříčku nejlepších technologikých firem v Evropě pro rok 2013 se dozvíme už příští týden, kdy proběhne v Amsterodamu slavnostní vyhlášení.

Firmu založil v roce 2006 Jakub Mahdal se svými spolužáky z vysoké školy. V současné době má 43 zaměstnanců a vlastní ji šest společníků. Jsou mezi nimi bývalý spolumajitel portálu Centrum.cz a dnes soukromý investor Ondřej Tomek a investor Michael Rostock-Poplar. Tomek ve firmě před rokem získal třiadvacetiprocentní podíl. S odstupem roku hodnotí představitelé firmy vstup Tomka jako klíčový okamžik, který urychlil rozvoj celé firmy.

cif-tip-téma-foto

Ondřej se z pozice angel investora aktivně podílí na strategickém rozvoji firmy a jeho zkušenosti jsou pro nás velkým přínosem. Dodal nám přesně ten typ nadhledu, který jsme v této fázi potřebovali. Vstup investora byl pro firmu klíčovým okamžikem, který nám pomohl urychlit rozvoj celé firmy. Další událost podobného významu přijde již velmi brzy – uvedení nové, zcela zásadní verze produktu na trh. Dokazuje to, že i česká softwarová firma může proniknout do světa, pokud má vynikající produkt, a pomáhat dělat dobré jméno českému businessu.

Software brněnské firmy je v současné době nainstalován na zhruba 70 tisíc počítačů po celém světě. Z hlediska prodejů je Safetica Technologie nejúspěšnější v Latinské Americe, Malajsii a na Blízkém východě. 

Zdroj: Red Herring

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.