Hlavní navigace

Česká televize a O2 jsou prý na hokejový šampionát na internetu připraveny

27. 3. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Telekomunikační operátor, který je provozovatelem služby O2TV a O2 Videoétky, udělal pro eliminaci problémů maximum, avšak přiznává, že tyto situace se nedají nasimulovat.

Česká televize a telekomunikační společnost O2 Czech Republic vyvinuly maximální možné úsilí, aby se na internetu během nadcházejícího hokejového šampionátu, který se bude konat v Praze a Ostravě, neopakovalo padání přímých přenosů, zamrzání obrazu, případně jejich úplná nedostupnost. Informoval o tom server Lupa.cz, jehož provozovatelem je stejně jako u DigiZone.cz společnost Internet Info. Česká televize tato opatření učinila po zkušenostech zejména ze zimní olympiády a předchozích šampionátů, kdy si na kvalitu přenosů v internetové službě vysílání sportovní fanoušci hlasitě stěžovali.

K TÉMATU: Česká televize mlží o skutečných důvodech výpadků svých webů během olympiády

O2 vystřídala na přelomu roku předchozího dodavatele internetového streamingu, společnost Visual Unity. Největším rizikem jsou neočekávané události. Hokejové mistrovství světa a hlavně zápasy odpoledne dokáží vygenerovat až 100 gigabitů za vteřinu, sdělil Lupě technický ředitel O2 Petr Slováček. Automat operátora bude v případě problémů snižovat obrazovou kvalitu, s podobnou možností disponuje i Česká televize. Nově používáme technologii adaptivního streamingu, přiblížil serveru šéf nových médií veřejnoprávního média Pavel Kohout.

cif-tip-téma-foto

GLOSA Z ARCHIVU: Nova měla ukrutné štěstí, že se zbavila exkluzivních práv k olympijskému hokeji

Telekomunikační operátor, který je taktéž provozovatelem služby O2TV a O2 Videotéky, je prý sice dobře připraven, přiznává však: Navyšujeme kapacity, ale ty situace se nedají nasimulovat. Síťový ředitel O2 Jakub Votava upřesňuje: Rozhodně musíme pohlídat odpolední zápasy, na které se lidé chtějí dívat v práci nebo na mobilech. O2 posílila před blížícím se šampionátem nejen hardware, ale i svůj technický tým. Pro ČT zajišťujeme i samotné přenosy ze stadionů a tam budeme nějaké lidi navíc potřebovat, konstatoval Votava. V letošním roce plánuje operátor spustit vlastní tematický kanál O2 Sport.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.