Hlavní navigace

Česká televize bude mít jednadvacet producentských skupin, nově i pro děti

8. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jedním z úkolů nově jmenovaného kreativního producenta bude vytvořit a vést tvůrčí producentskou skupinu dětské tvorby pro nově připravovaný kanál označovaný pracovně jako ČT 3.

K dosavadním dvaceti televizním skupinám fungujícím v rámci České televize přibude další, která se zaměří výhradně na dětskou tvorbu. Informovala o tom mluvčí veřejnoprávního média Michaela Fričová. A k čemu producentské skupiny na Kavčích horách slouží? Hlavním důvodem jejich založení byl záměr otevřít Českou televizi různým tvůrcům a podnětům, novým nápadům, které naplní poslání televize veřejné služby, uvedla mluvčí Fričová.

K TÉMATU: Dětský a vzdělávací kanál by mohl odstartovat 1. května 2013, navrhl šéf ČT

Pří příležitosti vzniku dětské producentské skupiny Česká televize vyhlásila konkurz na jejího kreativního producenta. Vítěz by měl být známý v listopadu. Jedním z úkolů nově jmenovaného kreativního producenta bude vytvořit a vést tvůrčí producentskou skupinu dětské tvorby pro nově připravovaný kanál České televize zaměřený na děti, mládež a vzdělávání, přiblížila Fričová. Budoucí kreativní producent dětské tvorby bude mít ve své kompetenci rozhodující dramaturgické i producentské činnosti.

BRANDstorming tip2

ČTĚTE TAKÉ: Kanál ČT 3 povede dosavadní umělecký šéf zlínského festivalu filmů pro dětí a mládež

Kreativní producent dětské tvorby bude mít mimo jiné na starosti jednání s autory jménem České televize, ponese odpovědnost za posouzení a případné rozpracování nabízených projektů a za jejich přípravu Programové radě, která nové pořady schvaluje do výroby. Tak jako u ostatních kreativních producentů se i u vítězného kandidáta na dětskou tvorbu očekává komplexní odpovědnost za výsledný tvar díla, za jeho kvalitativní parametry a realizační náklady, uvedla na závěr Fričová. Česká televize nedávno jmenovala i šéfa chystaného kanálu ČT 3. Stal se jím Petr Koliha.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).