Hlavní navigace

Česká televize bude upozorňovat dlužníky prostřednictvím SIPA

4. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
4. 6. 2008

Od tohoto měsíce zahajuje Česká televize další aktivitu pří výběru koncesionářských poplatků. Ta by měla vést k jejich rovnoprávnému výběru. Půjde o to, že ČT bude registrované poplatníky, kteří některou platbu nezaplatili, upozorňovat na dluh přímo prostřednictvím SIPA. Dlužníkům bude na výměru SIPO předepsána k úhradě dlužná částka. Maximálně se tak zefektivní a zjednoduší výběr dlužného televizního poplatku jak na straně poplatníka, tak i České televize, řekl k tomuto kroku tiskový mluvčí veřejnoprávní televize Ladislav Šticha.

V dalších měsících bude ČT pokračovat v započatých akcích, nadále bude rozvíjet také spolupráci s Českým rozhlasem při vzájemném porovnávání evidencí poplatníků a připravuje využití dalších možností, které jí ukládá, respektive umožňuje zákon, především v oblasti vymáhání dluhů a vyhledávání neplatičů. Česká televize dlouhodobě usiluje o nastavení rovnocenných podmínek pro všechny držitele televizního přijímače a nechce znevýhodňovat občany, kteří platí televizní poplatek včas a řádně, dodal Šticha. Server iDNES.cz zároveň upozorňuje, že veřejnoprávní médium už zahájilo vůči některým dlouhodobým neplatičům exekuce.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).