Hlavní navigace

Česká televize chce nabídnout certifikované vzdělávání

21. 2. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 2. 2006

Po spuštění digitálního multiplexu veřejné služby chce Česká televize nabídnout nový typ vzdělávání, který umožní divákům získat prostřednictvím interaktivních služeb certifikát o dosaženém stupni vzdělání. ČT by se tak chtěla přímo zapojit do vzdělávacího systému v České republice. V rozhovoru pro týdeník Euro to řekl generální ředitel ČT Jiří Janeček.

Připravujeme vzdělávací a dokumentární program, který bude důsledně provázán s dalšími službami, které digitální televize umožňuje. Zjednodušeně řečeno, místo informací o aktérech reality show poskytneme v rámci těchto služeb slovníčky či texty k jazykovým kurzům. Především ovšem dáme divákům možnost zúročit získané vědomosti i formou certifikovaného vzdělávání, uvedl Janeček.

UXD

Informaci o digitálním vzdělávacím projektu zveřejnil už v rozhovoru pro server DigiZone.cz vrchní ředitel ČT František Lambert a šéf programu digitalizace ČT Pavel Hanuš. Podle nich televize v letošním roce povede jednání, která by měla vést k integraci vzdělávacího systému v ČR a této nové služby veřejnoprávní televize. Výsledek však závisí na plném zapojení státní správy a vzdělávacích institucí.

Jiří Janeček v rozhovoru pro Euro nastínil i další digitální projekty České televize: Vzhledem k možnostem, které poskytuje uzákonění multiplexu veřejné služby, počítáme v budoucnu se samostatným programem pro děti, který však bude zaměřen především na klasické pohádky české produkce, na kvalitní akvizici zahraničních titulů a na vzdělání.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.