Hlavní navigace

Česká televize chystá diskusní pořad pro mladé. Zájem o konkurz byl prý velký

29. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pořad se dostane na obrazovku ve stejném roce, kdy chce Česká televize spustit svůj dětský a vzdělávací kanál s pracovním názvem ČT 3. Ten by mohl odstartovat už 1. května.

Česká televize připravuje na příští rok debatní pořad, který bude věnovaný mladým divákům. Tiskové kanceláři ČTK to dnes sdělila mluvčí veřejnoprávního média Michaela Fričová. Název zatím Fričová neprozradila, ani to, zdali pořad poběží na novém kanálu s pracovním názvem ČT 3, který se má věnovat právě mladým divákům a kromě jiného i vzdělávání. Česká televize však už pro nový pořad sháněla moderátory. V novém formátu se chce věnovat společenským i osobním tématům.

CIF - osobnosti

NEPŘEHLÉDNĚTE: Dětský a vzdělávací kanál by mohl odstartovat 1. května 2013, navrhl šéf ČT

Do konkurzu, v rámci něhož Česká televize sháněla jeho tváře, se mohli zájemci hlásit do poloviny října. Zájem byl podle mluvčí Michaely Fričové mimořádně velký. Pro ČTK uvedla, že realizační tým si vybírá z řádově stovek uchazečů. Nový pořad připravuje tvůrčí producentská skupina společenské publicistiky a dokumentaristiky, kterou vede Petr Kubica. ČTK připomněla, že na názory dětí a dospívajících je zaměřen pořad Tykadlo, který moderují Michaela Kožíšková a Tomáš Přenosil.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).