Hlavní navigace

Česká televize nabídne sondu do života a práce špičkových lékařů

9. 2. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Česká televize
UVNITŘ GALERIE – Dokumentární seriál Doktoři nabídne autentický pohled na práci tří českých lékařů – kardiologa Petra Neužila, neurochirurga Vladimíra Beneše a plastického chirurga Bohumila Zálešáka.

Práci těchto špičkových doktorů budou moci diváci sledovat od 15. února každou středu ve 22 hodin na ČT2. Seriál nechá diváky nahlédnout nejen na práci tří špičkových doktorů, ale i celých jejich lékařských týmů, na život na nemocničních odděleních, na unikátní operace, ale i uvolněnou atmosféru ve chvílích volna plnou černého lékařského humoru.

Mozek nebo končetiny?

Chirurg Bohumil Zálešák z Fakultní nemocnice v Olomouci spolu se svými kolegy přišívá pacientům useknuté končetiny, modeluje poškozené obličeje a napravuje těžké deformace. Seriál Doktoři je o každodenní realitě života lékařů, aniž by to nějaký scenárista modifikoval. Plastickou chirurgii prezentuje takovou, jaká ve skutečnosti byla, je a jakou by do budoucna měla zůstat. Myslím si, že většina diváků bude překvapena, jak zkreslenou představu o našem oboru měla, říká Bohumil Zálešák.

Nejdůležitější orgán je mozek. Srdce nebo plíce vám vymění, ale mozek – to je naše já, říká neurochirurg Vladimír Beneš z Ústřední vojenské nemocnice, kterého uvidí diváci při práci, ale i ve chvílích volna, v další ze tří linií osmidílného cyklu.

MMF24

Doktoři jako součást Roku české vědy

Tři štáby zaznamenávaly běžné situace na odděleních, hovory mezi lékaři, personálem, pacienty – i to, jak lékaři komentují konkrétní situace, sdílejí své názory, vtipkují a jak pracují. Tvůrci usilovali o to, aby se sledovaným osobám dostali co nejblíže k tělu. Cílem je ukázat, co obvykle zůstává skryto, říká kreativní producent Petr Kubica, v jehož tvůrčí producentské skupině docusoap vznikl.

Doktoři jsou součástí projektu České televize Rok české vědy, který představuje speciální sérii pořadů věnujících se současným osobnostem tuzemské vědy i nejvýznamnějším objevům z její historie.

režie: Bára Kopecká, Dana Gébová, Veronika Stehlíková, Marek Bouda // kamera: Ferdinand Mazurek, Braňo Pažitka, Jaromír Herskovič // střih: Katarína Geyerová Buchanan // dramaturgie: Jakub Režný, Šárka Speváková // kreativní producent: Petr Kubica

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).