Hlavní navigace

Česká televize nabídne sondu do života a práce špičkových lékařů

Autor: Česká televize
Jan Brychta

UVNITŘ GALERIE – Dokumentární seriál Doktoři nabídne autentický pohled na práci tří českých lékařů – kardiologa Petra Neužila, neurochirurga Vladimíra Beneše a plastického chirurga Bohumila Zálešáka.

Doba čtení: 1 minuta

Práci těchto špičkových doktorů budou moci diváci sledovat od 15. února každou středu ve 22 hodin na ČT2. Seriál nechá diváky nahlédnout nejen na práci tří špičkových doktorů, ale i celých jejich lékařských týmů, na život na nemocničních odděleních, na unikátní operace, ale i uvolněnou atmosféru ve chvílích volna plnou černého lékařského humoru.

Mozek nebo končetiny?

Chirurg Bohumil Zálešák z Fakultní nemocnice v Olomouci spolu se svými kolegy přišívá pacientům useknuté končetiny, modeluje poškozené obličeje a napravuje těžké deformace. Seriál Doktoři je o každodenní realitě života lékařů, aniž by to nějaký scenárista modifikoval. Plastickou chirurgii prezentuje takovou, jaká ve skutečnosti byla, je a jakou by do budoucna měla zůstat. Myslím si, že většina diváků bude překvapena, jak zkreslenou představu o našem oboru měla, říká Bohumil Zálešák.

Nejdůležitější orgán je mozek. Srdce nebo plíce vám vymění, ale mozek – to je naše já, říká neurochirurg Vladimír Beneš z Ústřední vojenské nemocnice, kterého uvidí diváci při práci, ale i ve chvílích volna, v další ze tří linií osmidílného cyklu.

Doktoři jako součást Roku české vědy

Tři štáby zaznamenávaly běžné situace na odděleních, hovory mezi lékaři, personálem, pacienty – i to, jak lékaři komentují konkrétní situace, sdílejí své názory, vtipkují a jak pracují. Tvůrci usilovali o to, aby se sledovaným osobám dostali co nejblíže k tělu. Cílem je ukázat, co obvykle zůstává skryto, říká kreativní producent Petr Kubica, v jehož tvůrčí producentské skupině docusoap vznikl.

Doktoři jsou součástí projektu České televize Rok české vědy, který představuje speciální sérii pořadů věnujících se současným osobnostem tuzemské vědy i nejvýznamnějším objevům z její historie.

režie: Bára Kopecká, Dana Gébová, Veronika Stehlíková, Marek Bouda // kamera: Ferdinand Mazurek, Braňo Pažitka, Jaromír Herskovič // střih: Katarína Geyerová Buchanan // dramaturgie: Jakub Režný, Šárka Speváková // kreativní producent: Petr Kubica

Našli jste v článku chybu?