Hlavní navigace

Česká televize nakonec 28. října odvysílá projev prezidenta Zemana

20. 8. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vztahy České televize a Hradu nejsou na nejlepší úrovni. Prezident například na začátku března prohlásil, že veřejnoprávní médium neplní svou roli a je jako „špatná komerční televize“.

Projev prezidenta republiky Miloše Zemana na státní svátek 28. října, tedy pří příležitosti 97. výročí vzniku samostatného Československa, veřejnoprávní televize odvysílá. Na soukromé schůzce se Zemanem se na tom dohodl generální ředitel České televize Petr Dvořák, který o tom informoval ČTK. Domluvili jsme se na tom, že 28. října připravíme nové technické řešení, trochu jiné, než jsme měli v uplynulých letech, aby se nám nestala situace z loňského roku, kdy došlo k elektrickému výpadku, řekl Petr Dvořák tiskové agentuře.

MM socky3

Z ARCHIVU: Prezident Zeman: Česká televize neplní svou funkci, je špatnou komerční televizí

Vztahy České televize a Hradu nejsou na nejlepší úrovni. Prezident v minulosti veřejnoprávní médium několikrát obvinil z neobjektivity. Na začátku března například prohlásil, že Česká televize neplní svou roli a je jako „špatná komerční televize“. K jeho kritice se přibližně ve stejnou dobu přidal i senátor Jan Veleba, který však pro změnu požadoval navýšení podílu regionálních studií v celostátním vysílání. Nakonec však neuspěl. Česká televize plánuje kromě projevu na státní svátek 28. října odvysílat také Zemanovo novoroční poselství.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.