Hlavní navigace

Česká televize naštvala internetové diváky, z iVysílání zmizel seriál Vyprávěj

17. 1. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ FOTO – Veřejnoprávní televize může tímto krokem donutit diváky, aby nesledovali ještě neodvysílané díly v repríze na internetu, ale pustili si je vždy až poběží na obrazovce ČT 1.

Vlnu nevole sklidila na svých internetových stránkách od diváků Česká televize. Ze svého videoportálu iVysílání totiž odstranila díly Vyprávěj odvysílané od roku 2009 do roku 2013. Místo toho si mohou zájemci pustit pouze části, které byly opětovně zařazené do schématu prvního programu České televize letos v lednu. Z původních 115 dílů tak v internetovém archivu veřejnoprávního média zbyly pouze čtyři. Jde konkrétně o části Od začátku, Je to ten pravý?, Svatba a 1. máj. Kromě nich tu najdou zájemci už pouze bonusy jako například Film o filmu, Vyprávěj – ohlédnutí, O čem jsme nevyprávěli a podobně.

Dříve odvysílané díly seriálu Vyprávěj, tedy ty z doby od roku 2009 do 2013, z iVysílání zmizely.
Autor: repro foto iVysílání

Dříve odvysílané díly seriálu Vyprávěj, tedy ty z doby od roku 2009 do 2013, z iVysílání zmizely.

SLEDOVANOST: Repríza Vyprávěj startovala pod milionem diváků, nejsledovanější stanicí Nova

Do dnešního dne jsem všude chválil skvělý archív ČT, kdy jsem se mohl podívat téměř na cokoliv zpětně. Zablokováním/smazáním starých dílů Vyprávěj jste si to u mnoha fanoušků včetně mě slušně řečeno zavařili, napsal do diskuse k seriálu Vyprávěj divák Martin a dodal i domněnku, proč k tomuto kroku Česká televize pravděpodobně přistoupila: Mrzí mě, že v dnešní době přistupujete k něčemu takovému s bláhovou představou, že zvýšíte sledovanost opakovaných dílů v klasickém vysílání. Jako náhradní řešení odkazovali někteří diváci k možnosti pustit si seriál prostřednictvím serveru YouTube. Tady ale Česká televize očividně na jeho odstranění zapracovala (viz například zde).

Nelegálně nahrané díly Vyprávěj nechává Česká televize z YouTube a dalších úložišť mazat
Autor: repro foto YouTube

Nelegálně nahrané díly Vyprávěj nechává Česká televize z YouTube a dalších úložišť mazat

CIF23

ČTĚTE TAKÉ: ČT 1 zopakuje seriál Vyprávěj, dvakrát týdně v časech Ordinace na Nově

Skutečnost, že veřejnoprávní televize pracuje na tom, aby si diváci nemohli seriál pustit prostřednictvím alternativním kanálů, potvrdila dnes v diskusi i divačka Veronika. „Díly Vyprávěj už si nelze pustit ani jinde. Celé dopoledne to šlo, ale teď už to při spuštění hlásí: „Toto video již není k dispozici. Česká televize si nárokuje autorská práva.“,“ konstatovala Veronika. Diváci, kteří si chtějí pustit Vyprávěj legální cestou, mají možnost si seriál koupit jako komplet 66 DVD v jejím e-shopu. Česká televize nabízí DVD ve „stylové nákupní tašce“ za čtyři tisíce korun. Nekupte to za tu cenu, dodal se smajlíkem divák Josef.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).