Hlavní navigace

Česká televize odložila vyhodnocení nabídek pro satelitní distribuci druhého HD kanálu

Lukáš Polák

Pomyslné otvírání obálek, které se týká zakázky na distribuci druhého HD kanálu České televize prostřednictvím družice, se odkládá o týden. Serveru DigiZone.cz to řekl ředitel techniky Rudolf Pop.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká televize na základě požadavků zahraničních zájemců o distribuci svého chystaného druhého HD kanálu odkládá takzvané otvírání obálek o jeden týden. Původně mělo dojít k vyhodnocení nabídek začátkem tohoto týdne, nyní se tento krok odkládá na týden začínající 23. dubnem. Serveru DigiZone.cz to řekl technický ředitel České televize Rudolf Pop. Stihne se tedy plánované datum spuštění 1. května? Na tuto otázku vám zatím nedokážu odpovědět, uvedl Pop.

MIF20 tip obecny

K TÉMATU: Druhý HD kanál České televize bude plnohodnotný, stejně jako ČT 1 HD

Druhý HD kanál České televize by měl být divákům dostupný se zahájením MS v hokeji, které se bude konat od 4. do 20. května ve Švédsku a Finsku. Veřejnoprávní médium by na něm v této době vysílalo svůj program ČT 4. K posunutí termínu otvírání obálek nedochází z rozhodnutí České televize tendr pozdržet, ale požádali o něj sami zahraniční zájemci o poskytování satelitní kapacity. Ti musí dodat na Kavčí hory veškerou dokumentaci, což vyžaduje i formality od tamních orgánů a následný překlad do češtiny. Odborná veřejnost očekává, že satelitní kapacitu nakonec zajistí opět operátor Media Broadcast, který už distribuuje z družice Astra 3B české stanice ČT 1 HD, regionalnitele­vize.cz a Óčko.