Hlavní navigace

Česká televize odvysílá o Vánocích poprvé pohádku čistě pro neslyšící

17. 12. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO – „Přestože s neslyšícími pracuji dlouho, i pro mne to byla úplně nová zkušenost. Práce s neslyšícími herci byla úžasná,“ uvedla režisérka Alena Derzsiová.

Vůbec poprvé nabídne svým divákům Česká televize pohádku, která je určena čistě pro neslyšící. Veřejnoprávní médium už sice zařadilo tlumočení do znakové řeči jako běžnou součást některých starších pohádek, nicméně ještě nikdy nepřistoupilo k tomu, že by uvedlo tento formát výhradně pro takto postižené publikum. Vánoční království budou moci diváci vidět 23. listopadu od 13:55 na ČT 2 a připravil ho tým „Zpráv v českém znakovém jazyce“. Pohádka bude součástí oslav 35. výročí Televizního klubu neslyšících.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Titulky pro neslyšící budou obsahovat i živé sportovní přenosy České televize

Přestože s neslyšícími pracuji dlouho, i pro mne to byla úplně nová zkušenost. Práce s neslyšícími herci byla úžasná, uvedla režisérka Alena Derzsiová a doplnila: Skláním se před jejich mistrovstvím, smyslem pro humor, trpělivostí, obrovskou disciplínou a pracovním nasazením. Věřím, že výsledek potěší všechny diváky, stejně jako nás potěšilo se na něm podílet. Cílem projektu je především ukázat, že sluchově handicapovaní lidé dovedou skvěle hrát, a dokázat, že svět neslyšících a slyšících má k sobě blíž, než by se mohlo zdát.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.