Hlavní navigace

Česká televize použije pro upoutávky, předěly a znělky Déčka orchestrální hudbu

22. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Program ČT :D připravujeme s maximální péčí a do nejmenších detailů,“ říká její šéf Petr Koliha. I proto se ČT podle jeho slov věnuje v přípravě projektu nejen programu a jednotlivým pořadům.

Dětský a vzdělávají kanál Déčko bude první stanicí České televize, u které veřejnoprávní médium použije orchestrální hudbu. Stane se tak konkrétně u upoutávek, předělu a znělek tohoto programu. S jejím nahráváním začala Česká televize právě dnes ve spolupráci s padesátičlenným orchestrem. Autorem hudby je Tadeáš Věrčák. Materiál, který z nahrávání vzejde, využije veřejnoprávní médium i do budoucna. Věrčákova tvorba dokáže podtrhnout hravost a pestrost duhového světa Déčka. Je zábavná i silná, má obrovský potenciál pro další rozvoj a užívání ve všech podobách zvukového obalu ČT :D, uvedla vedoucí selfpromotion a grafiky České televize Denisa Kollárová.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Dětský kanál České televize, stanice ČT :D, si registruje názvy a loga pořadů

Díky vzniku orchestrální nahrávky bude Déčko dětem znít opravdověji, plněji a bude je rovněž zábavně vzdělávat. I tímto, v našich končinách velmi ojedinělým způsobem, chceme zdůraznit význam uvedení nové televize zaměřené jen na děti, konstatovala dále Kollárová, kterou doplnil šéfproducent David Cynk: Nahrávat hudební výbavu televizního kanálu s pomocí mnohačlenného orchestrálního tělesa je pro televizní kanál dnes neobvyklé. Hudební složky pro zvukový obal televizních stanic se zpravidla komponují a nahrávají jednodušším studiovým nebo jen elektronickým způsobem. Chystaná stanice Déčko odstartuje 31. srpna a o svou programovou pozici se bude dělit s programem ČT art.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.