Hlavní navigace

Česká televize představila novou Diváckou radu, pozvala do ní šest desítek zástupců

9. 1. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Česká televize
Včera se uskutečnilo první setkání nově navrženého poradního orgánu České televize, který sdružuje osobnosti reprezentující vybrané české instituce, sdružení a spolky.

Hlavním cílem nově ustavené Divácké rady by mělo být posilování zpětné vazby s veřejností, vytvoření prostoru k diskusi o pořadech a programových plánech České televize, ale také nastavení a vyhodnocování úspěšnosti plnění veřejné služby

PŘEČTĚTE SI: Kandidátský projekt Petra Dvořáka. S jakými nápady obhájil ředitelský post?

Koncept divácké rady jsem poprvé představil ve svém kandidátském projektu a jsem potěšen, že se jej daří tak rychle realizovat. A ještě více mne těší, jak významné osobnosti veřejného života přijaly pozvání a zúčastnily se úvodního setkání, komentuje generální ředitel České televize Petr Dvořák


Foto: Karel Choc

Petr Dvořák

Dvořák vnímá nově založený orgán jako další z forem komunikace s diváky České televize. S jejími členy by chtěl konzultovat nejenom stávající programovou nabídku a připravované programové plány České televize, ale také institucionální kroky a principy veřejné hodnoty nebo diskutovat o návrzích na rozšiřování poskytované veřejné služby.

DT 23

Hudebníci, duchovní i manažeři

Pozvání na první ustavující setkání přijali například kardinál Dominik Duka, ředitel České filharmonie David Mareček, ředitel Transparency International David Ondráčka, prezidentka soudcovské unie Daniela Zemanová, ředitel Národního divadla Jan Burian a více než padesát dalších zástupců organizací, které působí ve veřejném zájmu nebo ve prospěch obecně prospěšných cílů.

Členství v radě nebude vázáno na odměnu ani členský příspěvek. Členové by se měli dvakrát ročně setkávat se zástupci České televize a na pravidelné bázi vyhodnocovat podněty členů Divácké rady a dotazníků televize. Termín prvního oficiálního zasedání Divácké rady je stanoven na pondělí 16. dubna.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).