Hlavní navigace

Česká televize představila své předvolební vysílání

28. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

28. 1. 2010

Veřejnoprávní televize dá předvolebnímu vysílání ve svém schématu velký prostor. Diváci se mohou těšit na Otázky Václava Moravce Speciál na ČT 1 a ČT 24 a toto téma se ponese i pořady Hyde Park, Události, komentáře a Ekonomická inventura. Vznikne také nový webový server s informacemi o volbách. Podle ředitele zpravodajství ČT Milana Fridricha bude televize vysílat devadesátiminutový speciální pořad Otázky Václava Moravce každý týden ve středu celkem ze čtrnácti regionů.

Do nového interaktivního pořadu Hyde Park, který se vysílá od ledna na ČT 24, by měli být pozváni zástupci všech kandidujících politických stran a dostat stejný prostor k představení své strany a volebního programu. Do Události, komentářů vyšle každá strana svého zástupce. Pro každé vysílání tohoto pořadu budou za účasti notáře vylosovány dvě politické strany, jejichž zástupci se pak duelu zúčastní. Web www.volbyct24.cz by měl divákům nabídnout informace o chystaných i odvysílaných předvolebních pořadech a další informace o politickém dění. K dispozici bude také chat a např. přístup přes mobilní telefon iPhone.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.