Hlavní navigace

Česká televize připravuje další sitcom s herci Dejvického divadla

6. 2. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ GALERIE – Veřejnoprávní médium oznámilo do přípravy už několikátý sitcom. Připomenout můžeme například natáčení Kanclu, který se dočkal své podoby v Americe i Velké Británii.

Na příští rok plánuje Česká televize vysílání nového sitcomu Dabing Street, v němž se opět objeví herci Dejvického divadla. V současné době je prozatím ve fázi příprav scénáře, kterého se ujal Petr Zelenka. Ten si vezme na starosti i jeho režii. Veřejnoprávní médium tak chce tímto krokem navázat na úspěch sitcomu Čtvrtá hvězda, který byl nasazen do aktuálního schématu České televize. Jednička ho vysílá každé pondělí po další programové novince, seriálu Případy 1. oddělení, který oslovuje okolo milionu a půl diváků.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Potvrzeno: Česká televize natočí vlastní verzi sitcomu Kancl, získala licenci od britské BBC

Už seriálem Čtvrtá hvězda, který si hned po odvysílání prvního dílu získal nadšené publikum, Česká televize ukázala, že dokáže vytvořit sitcom, který je inteligentní, nebojí se kontroverzních témat a zároveň diváky opravdu pobaví, uvedl ředitel vývoje České televize Jan Maxa a dodal: Dabing Street má stejně skvělé předpoklady naplnit přesně to, co diváci moderní televizní komedie očekávají. Staví na výrazných hereckých osobnostech, silném tvůrčím týmu a vychází z předlohy, kterou oceňují odborníci i veřejnost.

KL22 hlasovani

ROZHOVOR: Milan Fridrich: Nova od ČT získala i některé pohádky, ale jen na omezenou dobu

Podobně jako v divadelní hře i v seriálovém zpracování bude hrát Martin Myšička roli noblesního novináře, chronického lháře a kvartálního alkoholika Michala. Tvůrci sitcomu totiž počítají se zachováním obsazení postav divadelní hry i v její adaptaci pro televizi. Hlavních rolí by se tak opět měli ujmout herci Václav Neužil (Pavel)Klára Melíšková (Eva), jejichž rozpadající se vztah tvoří jednu z dějových os seriálu, dále Hynek Čermák nebo Jana Holcová. Česká televize také připravuje do vysílání vlastní podobu sitcomu Kancl.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.