Hlavní navigace

Česká televize rozjela natáčení volného pokračování Cirkusu Bukowsky, seriálu Rapl

19. 8. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ FOTO – Oproti Cirkusu Bukowsky bude v každé hodinové epizodě Rapla uzavřený kriminální případ a všemi třinácti díly se bude táhnout leitmotiv neobjasněného zločinu.

Česká televize se v uplynulých dnech pustila do natáčení volného pokračování temné kriminálky Cirkus Bukowsky, seriálu Rapl. Jeho hlavní postavou bude detektiv Kuneš v podání Hynka Čermáka. Třináctidílný seriál bude pro veřejnoprávní médium vůbec prvním takzvaným spin-offem, tedy dílem, které volně navazuje na některý z předchozích úspěšných titulů. V zahraničí je toto natáčení už naprosto běžné. Na placené televizi v České republice a na Slovensku se například dostane ještě tento měsíc spin-off seriálu The Walking Dead, který dostal jméno Fear The Walking Dead.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Sledovali jsme živě: ČT představila Karla IV., Trapné padesátky a spin-off Cirkusu Bukowsky

Detektiv Kuneš má zase jednou problém. Zmlátí přítele své bývalé ženy, nevypadá to s ním vůbec dobře, možná bude muset odejít od policie. Vysoce postavená nadřízená má pro něj řešení – uklidí ho na stáž do zapadlého pohraničí. Má to jen jeden háček. Jeho skutečným posláním je objasnit dva roky starou vraždu, jejíž vyšetřování uvízlo na mrtvém bodě. Kriminalita v pohraničí je jedna z nejvyšších v republice – pašování, výroba drog, pytláctví, prostituce, vraždy. Kuneš musí řešit jeden obtížný případ za druhým a k tomu, proč do kraje přišel, se dostává až po čase a vlastně náhodou, přiblížil zápletku seriálu producent České televize Josef Viewegh, v jehož tvůrčí producentské skupině seriál vzniká.

Cloud 22 temata

Z ARCHIVU: ČT dotočila seriál Cirkus Bukowsky, nasadí ho na Jedničku letos na podzim

Při vývoji příběhu nás bavilo pohrávat si s osudy svérázného detektiva, odveleného do nejzazšího koutu republiky, kde lišky doslova dávají dobrou noc. Krušné hory jsou krásnou mystickou krajinou, nicméně také nemilosrdně krutým podnebním pásmem, ve kterém v minulosti dokázal přežít jen velmi tvrdý jedinec, uvedl o Raplovi režisér a scenárista Jan Pachl a doplnil: Horší startovní pozici už si Kuneš vylosovat ani nemohl. Oproti Cirkusu Bukowsky bude v každé hodinové epizodě Rapla uzavřený kriminální případ a všemi třinácti díly se bude táhnout leitmotiv v minulosti neobjasněného zločinu. Vedle Hynka Čermáka se, ve velmi netypických rolích, objeví například Alexander Pyško nebo Miroslav Etzler. Zároveň nebude nouze o zahraniční herce, protože řada motivů zasahuje do sousedního Německa.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.