Hlavní navigace

Rada České televize schválila rozpočet ČT ve výši přes sedm miliard

14. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

14. 1. 2010

7,3 miliardy Kč, to je rozpočet, který pro letošní rok schválila Rada veřejnoprávní Česká televize. Reálný rozpočet je však podle generálního ředitele ČT Jiřího Janečka o 650 milionů korun nižší. Právě tato částka totiž putuje na fond rozvoje kinematografie a digitalizaci. Jak upozornil na svém webu zpravodajský kanál ČT 24, hlasování se zdržela radní Dana Marklíková.

Hlavními prioritami rozpočtu jsou podle Janečka především dokončení digitalizace, ekonomická stabilita ČT, proces restrukturalizace televize za účelem snížení výdajů, upozornil portál www.ct24.cz. Vlastní výroba je hlavní pilíř České televize, a proto je pro nás nepřipustitelné ji nějak omezovat, upozornil Janeček. Letošek bude na obrazovkách ČT především rokem dítěte. Veřejnoprávní médium bude dál pro ty nejmenší vyrábět nejen pořady, ale přizpůsobila jim už například i znělky.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.