Hlavní navigace

Česká televize usilovně řeší, kdy a jak spustí druhý HD kanál

Veřejnoprávní médium z Kavčích hor v současné době sonduje možnosti pro spuštění druhého HD kanálu, který by fungoval během XXX. Letních olympijských her v Londýně. Prozatím ale vůbec není jasné, jak bude tento program vypadat. V tuto chvíli se ví s největší pravděpodobností pouze to, že diváci se v dubnu nedočkají takzvaného HD kanálu 2. Serveru DigiZone.cz to řekl technický ředitel České televize Rudolf Pop.

K TÉMATU: Konec přepínání na ČT HD, od 1. března bude jen samostatná ČT 1 HD

V současné době provádíme soutěž na hledání satelitní kapacity. Bližší informace k tomu ale říci nemohu, protože jsme teprve na začátku, uvedl Pop. Platí, že Česká televize chce nabídnout OH na druhém kanálu. Jednou z možností je, že tento program ale bude fungovat pouze během olympiády, a po jejím skončení bude ukončen. Vysílání by pak mělo vypadat tak, že na hlavním kanálu, od března ČT 1 HD, se bude vysílat kanál ČT 4, a na druhém pak pravděpodobně stanice ČT 2. Jaké ale bude finální řešení, to je skutečně v tuto chvíli předčasné říkat, konstatoval šéf techniky ČT.

KOMENTÁŘ: ČT HD – co se jim hodí do krámu?

V tuto chvíli jsme v jednáních, potvrdil včera Pop. Česká televize na nabídky čeká a tudíž je zatím nemá ani vyhodnocené. Nelze říci, že druhý HD kanál bude fungovat pouze během olympijských her, jako tomu bylo například u dnes již neexistující slovenské Trojky HD, nebo se stane pevnou součástí vysílání i po nich. Hlavní snahou ale pochopitelně je, abychom druhý HD kanál během olympiády k divákům dostali. To je požadavek našeho pana ředitele, uvedl šéf techniky ČT. Česká televize v současné době provozuje jediný HD kanál, jehož distributorem na družici je společnost Media Broadcast, která ho uplinkuje na satelitněmeckého Usingenu.

Našli jste v článku chybu?