Hlavní navigace

Česká televize uvádí nový literární magazín. Bude se jmenovat… ASAP

Autor: ČT
Bohumil Herwig

Kristýna Večeřová, Bohdan Bláhovec a Jiří Podzimek budou provázet literárním týdeníkem, který na ČT art odstartuje zítra večer.

Doba čtení: 1 minuta

Jeho páteří budou rozhovory o knihách s nejrůznějšími hosty z prostředí spřízněných se světem literatury a také prý osobitě pojaté reportáže. Podle vedoucího projektu, Jiřího Podzimka, magazín hledá čtenáře, které přitahují knihy, jež se musí obejít bez reklamy.

S Jiřím Podzimkem se v moderátorské dvojici budou střídat laureátka ceny Maxe Broda Kristýna Večeřová a dokumentarista, držitel několika režijních ocenění, Bohdan Bláhovec.

ČTĚTE TAKÉ: Zemřel filmový režisér Jan Němec

Kanálu ČT art roste sledovanost i spokojenost

Kristýna Večeřová, Jiří Podzimek a Bohdan Bláhovec.
Autor: ČT

Kristýna Večeřová, Jiří Podzimek a Bohdan Bláhovec.

Naší ambicí je nabídnout divákům ČT art pořad, který komplexně obsáhne svět kvalitní literatury napříč všemi žánry, svede dohromady odborné hosty a každý týden poskytne cenné knižní tipy a aktuální informace. To vše pod taktovkou erudovaných moderátorů, kteří se sami v literárním prostředí pohybují, říká výkonný ředitel ČT art Tomáš Motl. A jeden z moderátorů, Bohdan Bláhovec, k tomu dodává: Snažíme se i o to, aby ASAP nebyl pouze revue pro pár zasvěcenců, ale aby svou formou dokázal zatraktivnit nezlomné hodnoty světa literatury, které tak často na obrazovce nedostávají prostor.

KL18_hlasování

První díl, který se objeví ve středu 30. března ve 22:50 hod., tedy už zítra, je zaměřen na dějiny literárního žánru, který bývá řazen do kategorie tzv. pokleslé četby, hororu. O tématech jako „Stojí za to horory číst?“, „Najdou se v záplavě braku perly?“ či „Kde se vzaly vyceněné zuby a tichá hrůza?“ budou moderátoři pořadu hovořit s Martinem Jirouškem, Františkem Štormem a Jurajem Herzem.

A vysvětlení názvu pořadu? Cituji z tiskové zprávy: „Název magazínu odkazuje k anglické zkratce As Soon As Possible – co možná nejdříve. Cílem tvůrců totiž je, aby diváci sáhli po diskutovaných knihách co nejdříve po odvysílání pořadu.“

Našli jste v článku chybu?