Hlavní navigace

Česká televize už testuje na satelitu obě regionální pozice

15. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

15. 11. 2010

Od konce minulého týdne se již na satelitu Astra 3A nacházejí obě dvě pozice pro regionální vysílání České televize z Moravy. Ty jsou označeny jako CT SM Test a CT JM Test. Po technické stránce se tyto programy neliší od hlavního kanálu ČT 1, pouze v jednom parametru a tím je SID. CT SM Test má 8005, CT JM Test 8001 a CT 1 8003. Audio PID, Video PID a PCR PID jsou shodné.

K TÉMATU: ČT testuje na satelitu Astra regionální vysílání. Naostro ho nabídne od ledna

O tom, zdali už je na těchto pozicích přítomné regionální vysílání ze severní a jižní Moravy, si budou muset diváci počkat do dnešního večera, kdy veřejnoprávní televize odpojované zpravodajství vysílá. Zájemci však musí být připravení na to, že může docházet k různým výpadkům a podobně. Ostrý provoz regionálního vysílání má být zahájen až 3. ledna příštího roku. To navíc dojde také k významné změně. Česká televize počítá s přesunutím Událostí v regionech na zpravodajský kanál ČT 24.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.