Hlavní navigace

Česká televize začne vysílat od pátku další seriál v HD

6. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
6. 1. 2010

Veřejnoprávní kanál ČT 1 začne vysílat od páteční dvacáté hodiny nový sedmidílný seriál Ať žijí rytíři! ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Návštěvníci kin si jistě vzpomenou na to, že toto dílo se objevilo již v říjnu loňského roku jako film ve vybraných kinosálech, nyní přichází také na televizní obrazovku. Jeho režisérem je Karel Janák, který má za sebou např. úspěšné komedie s Jiřím Mádlem a Vojtou Kotkem.

Příběh dobrodružného seriálu zavede diváky do temných zákoutí mohutného hradu a nedaleké tvrze, které se tyčí v těsném sousedství, obklopeny hlubokým lesem. Vcelku poklidné soužití naruší nečekaná událost. Martin z Vamberka, čestný rytíř a starostlivý otec pěti dětí, je nařčen z čarodějnictví a loupeživých výprav. Odjíždí proto na královský dvůr hájit svoji čest a nechává tvrz v rukou svého nejstaršího syna Petra a jeho sourozenců. V hlavních rolích se představí David Prachař, Dany Mesároš a Pavel Kříž.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.