Hlavní navigace

Česká televize začne vysílat seriál Kennedyové oceněný čtyřmi cenami Emmy

11. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na obrazovku České televize míří seriál Kennedyové z loňského roku. Popisovat bude osudy známé rodiny, která tvořila novodobou americkou historii. Kennedyové získali čtyři ceny Emmy.

Historický seriál Kennedyové (v originále The Kennedys) začne vysílat od 2. května Česká televize na kanálu ČT 1. Ten v osmi epizodách zachycuje osudy známé americké rodiny, která se dostala na společenský a mocenský vrchol v USA v druhé polovině 20. století. Diváci se mohou těšit na Grega Kinneara v roli J.F. Kennedyho a Katie Holmesovou jako Jackie Kennedyovou.

cif-tip-téma-foto

Jednotlivé díly ukazují zákulisí politiky, rodinné vztahy, účast členů rodiny Kennedyových na událostech novodobé historie, jako byla invaze v Zátoce sviní či kubánská krize, kdy v náporu tehdejší reality příliš zapomínali na své vlastní životy, přiblížila mluvčí veřejnoprávního média Michaela Fričová. Kennedyové se budou vysílat vždy ve středu kolem 22 hodiny a jsou po Panství Downton dalším historickým seriálem ve vysílání České televize.

Další programovou novinkou bude vzdělávací reality show Den D. První díl čtvrté řady se na Jedničce objeví ve středu 9. května a její vysílací čas bude vždy okolo 21. hodiny. Ve čtvrté řadě posoudí pětice investorů dohromady 63 projektů. Investory čtvrté řady Dne D se stali Margareta Křížová z Central Eurapean Advisory Group, Jan Vaňhara (Shipito.cz, INC Paradise, podnikanivusa.com), Michal Hanus (Chenen, usetreno.cz), Petra Rychnovská (ASB Prague) a Michael Rostock Poplar (Venture investors corporate finance) jako jediný pokračuje z předchozí řady, přiblížila Fričová.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.