Hlavní navigace

Česká televize zakoupila v Cannes čtvrtou řadu Sherlocka od BBC

Autor: Česká televize
Jan Brychta

Tři nové seriály z produkce BBC, včetně práv na vysílání čtvrté řady Sherlocka, která se začala natáčet minulé pondělí, získala Česká televize na veletrhu MIPTV ve francouzském Cannes.

Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Zahraniční vysílatele na oplátku zaujaly seriál Labyrint, film Správnej dres nebo vánoční pohádky a nové večerníčky. Z Cannes vezeme dva nové seriály, novou řadu Sherlocka, sérii historických a přírodopisných dokumentů, koncerty a samozřejmě filmy. A protože je letošek rokem významných sportovních událostí, podařilo se nám získat Tour de France, pořad nabízející vhled do zákulisí fotbalových stánků hostících letošní Euro, dokumenty k historii olympijských her nebo unikátní portrét tenistky Martiny Navrátilové, uvedl ředitel programu České televize Milan Fridrich.

FIN19

Ve vysílání České televize se tak objeví například australsko-britská mysteriózní série Kettering Incident, odkazující svým stylem k seriálu Stíny nad jezerem. V druhém z nově nakoupených seriálů, Happy Valley, který vznikl pod vedením uznávaného seriálového režiséra Eurose Lyna, se diváci vydají do západního Yorkshiru, kde Sarah Lancashire řeší případ únosu, který se vymkne kontrole a je příčinou série násilných činů v malém venkovském městě. Česká televize zakoupila také práva na vysílání nového pokračování Sherlocka, které se začalo natáčet letos v dubnu.

Příznivce kultury potěší záznam londýnských koncertů zpěvačky Adele a zpěváka Robbieho Williamse, portrét Agnethy ze skupiny ABBA, skrývající se po ukončení kariéry jak před médii, tak i před veřejným životem, nebo nový dokument o legendární skupině Queen. Česká televize se veletrhu zúčastnila i jako aktivní producent. Americká kabelová televize Eurochannel, která aktuálně vysílá seriál České televize Ach, ty vraždy!, projevila zájem o seriál Labyrint. Ten koupila pro své diváky i polská veřejnoprávní televize, zrekapituloval výkonný ředitel obchodu ČT Hynek Chudárek. Dlouhodobě máme nesmírně silnou pozici i na poli dětské a rodinné tvorby, která je celosvětově vnímána jako kvalitní, kreativní i bezpečná. Velký zájem ze strany zahraničních televizí tento trend potvrdil i letos. Čínští distributoři tradičně nakupovali večerníčky, Gorilí povídání a cyklus Méďové na cestách, zájem o dětskou seriálovou tvorbu měla brazilská televize. Hrané vánoční pohádky, Svatojánský věneček i Korunního prince uvidí v Bulharsku, rodinné vánoční filmy, včetně Správnýho dresu, pak diváci slovinské veřejnoprávní televize, vyjmenovává některé z úspěšných prodejů.