Hlavní navigace

Česká televize zjišťuje, kdo pustil ven video se „Zemanovými pády“

31. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEO Sérii humorných situací, jež zachycují budoucího prezidenta České republiky Miloše Zemana, pravděpodobně vytvořil někdo z veřejnoprávní televize, a pak je umístil na internet.

Na internet uniklo video, v němž jsou použité i nepoužité záběry České televize ze sobotní prezidentské volby. Hlavním figurantem je jejich vítěz, bývalý premiér Miloš Zeman. Materiál Zemana líčí v humorných situacích, které pobaví diváka, ovšem pro samotného Zemana může být značně nepříjemný. Celé video je sestříhané tak, aby upozornilo především na nepříjemné situace, do kterých se dostal nadcházející prezident. Autorem je s největší pravděpodobností někdo ze zaměstnanců na Kavčích horách.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Nejsledovanější byly prezidentské debaty na ČT, vyrovnal se jim jen finální duel na Nově

Někdo, jehož totožnost neznáme, záběry o své vůli zpracoval a zveřejnil, uvedla pro Lidovky.cz mluvčí České televize Michaela Fričová a dodala: Jedná se o takzvané hrubé materiály, které vznikly při natáčení pro zpravodajství a volební vysílání, a nebyly určeny k vysílání v této podobě. Miloš Zeman je ve videu například zachycen, když stoupá po schodech u budovy Zpravodajství ČT, a nechybí tu pochopitelně ani jeho pád před vysíláním rozhovoru s Václavem Moravcem. Zeman pak generálního ředitele ČT Petra Dvořáka poprosil o „popelníček“, což video také zachybuje.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.