Hlavní navigace

Česká televize zruší herní pořad Game Page. Poslední díl odvysílá 30. června

12. 6. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Podle Kavčích hor není smyslem veřejnoprávní televize podporovat pořady o počítačových hrách. Fanoušci Game Page sepisují petici a protestují na Facebooku.

Po třinácti letech v České televizi skončí herní pořad Game Page, který vysílá program ČT 2. V podzimním schématu Dvojky se už neobjeví, poslední díl televize odvysílá 30. června. Divákům to sdělili sami tvůrci pořadu. „Přesný důvod jsme se doposud bohužel nedozvěděli a můžeme tedy jen spekulovat. Samozřejmě se budeme snažit rozhodnutí zvrátit, neboť se máme o co opřít (např. Game Page je nejúspěšnějším pořadem ČT na sociálních sítích), ale s velkou pravděpodobností jde o finální verdikt,“ citoval tvůrce herní web Zing.cz.

K TÉMATU: Re-Play na Primě Cool dostane konkurenci, TV Metropol přichází s Indianem

Informace o rušení pořadu se už objevila i na webové stránce Game Page na portálu České televize, což vyvolalo značné negativní ohlasy diváků. „Specializovaný pořad pro počítačové hry je z hlediska veřejné služby kdekoliv v Evropě nonsens. ČT 2 se nově profiluje jako vzdělávací a kulturní program zaměřený na dokumenty, dramatickou tvorbu a publicistiku zaměřenou na společenská témata a alternativní zábavu. V internetovém věku se počítačové hry propagují a recenzuji mnoha cestami samy,“ odpovídala ČT na dopisy fanoušků Game Page.

ČTĚTE TAKÉ: Re-play na Primě Cool se stal nejsledovanějším herním pořadem

KL22 hlasovani

„Česká televize se proto rozhodla podpořit prioritnější oblasti, které potřebují podpořit, jako například divadelní tvorba, opera, nezávislý film, nezávislý dokument. To všechno jsou žánry, kde ČT jakožto veřejná služba hraje nezastupitelnou roli a dostává od tvůrců vizuálně televizní dílo. Je nám líto, že pořad Game Page končí a věříme že si toto téma najde jiné mediální ztvárnění,“ dodala ČT. Fanoušci pořadu Game Page nicméně sepsali petici, kterou již podpořily téměř tři tisíce lidí a vznikla i protestní skupina na Facebooku, která má dva tisíce členů. Stránka pořadu na stejné sociální síti má přes 90 tisíc fanoušků.


Foto: Česká televize

Tvůrci herního pořadu Game Page, který po 13 letech končí

„Profil na Facebooku ani redakce nekončí, uděláme vše, co bude v našich silách, aby pořad nezanikl – i kdyby měl běžet pouze na internetu,“ uvedli autoři pořadu Game Page, který byl historicky prvním televizním magazínem o videohrách na českých obrazovkách. Podle informací serveru DigiZone.cz nejde o jediný magazín, který bude na ČT 2 zrušen bez náhrady, protože se nebude žánrově hodit do nové podoby programového schématu Dvojky.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.