Hlavní navigace

Česká televize zvažuje urychlení výstavby terestrického multiplexu 1

24. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
24. 6. 2010

Česká televize by mohla urychlit výstavbu svého veřejnoprávního multiplexu s programy ČT 1, ČT 2, ČT 24 a ČT 4, který obsahuje i stanice Českého rozhlasu. Na tiskové konferenci k vypnutí analogového televizního vysílání v jižních Čechách to řekl vedoucí projektu digitalizace ČT Pavel Hanuš. Měli jsme jednání s Radiokomuni­kacemi. Budeme vidět, jak dopadnou. Rýsuje se další možnost rychlejší výstavby multiplexu 1, sdělil Hanuš.

MM socky3

K TÉMATU: Podívejte se na konferenci k ukončení analogového vysílání v jižních Čechách

Vedoucí projektu digitalizace přiznal, že v současné době je to však spíše otázka financí než technické realizace. Záměrně tedy neřekl u některých lokalit, jakými jsou například Zlín nebo Jeseník, termíny zapínání DVB-T. Nejpozději v říjnu letošního roku budeme mít pokrytí na úrovni 99,6 % podle vyhlášky ČTÚ. Pokrytí území bude na 99,1 %, konstatoval Hanuš. V roce 2011 už se chce Česká televize zaměřit pouze na dokrývání a takzvané mikrodíry. Půjde o relativně složitý a finančně náročný problém, řekl Pavel Hanuš. K 31. březnu měla ČT v provozu 766 analogových vysílačů, převaděčů a dokrývačů, vypnuto jich bylo zatím 163.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.