Hlavní navigace

Česká televize zveřejnila podmínky pro získání satelitní karty bez servisního poplatku

11. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká televize se jako jediná hlasitě vyjádřila proti zavedení servisního poplatku u operátorů CS Link a Skylink. Jejich vlastník, skupina M77, jí vyhověl zřízením bezplatné speciální Karty ČT.

Satelitní diváci, kteří mají zájem z družice přijímat pouze programy České televize a operátorům CS Link a Skylink nechtějí platit takzvaný servisní poplatek, se už mohou hlásit veřejnoprávnímu médiu o takzvanou Kartu ČT. O tu může požádat každý divák, který platí koncesionářské poplatky nebo je ze zákonných důvodů osvobozen od placení televizních poplatků a zároveň přijímá satelitní vysílání prostřednictvím standardních karet CS Link a Skylink.

K TÉMATU: ČT bude mít speciální karty pro bezplatný příjem ze satelitu Astra

Standardní karty CS Link a Skylink mohou být na základě písemné žádosti bezplatně zkonvertovány na Kartu ČT, která divákům zaručí přístup ke všem programům České televize bez nutnosti platit servisní poplatek, konstatuje ve sdělení divákům veřejnoprávní médium. Formulář, který zájemce vyplní, musí obsahovat číslo přístupové karty, osobní údaje poplatníka nebo firmy a předtištěné krátké prohlášení, že zákazník žádá o poskytnutí přístupu k programům ČT. Podmínkou však je, že žádné jiné programy nebude možné na této kartě po její konverzi přijímat.

KL22_nominace

ČTĚTE TAKÉ: České televizi se nelíbí nový servisní poplatek Skylinku a CS Linku. Svolala schůzku

Česká televize bude provádět konverzi v podstatě obratem, nejpozději do pěti pracovních dnů. Konverze mohou využít jak majitelé starších karet CryptoWorks tak i novějších karet ICE a Irdeto. Formulář týkající se fyzických osob umístila Česká televize na následující stránku a právnických osob na tuto. Podle neoficiálních informací z veřejnoprávní televize i od obou operátorů se ale nepočítá, že o karty bude příliš velký zájem. Většina diváků by se pravděpodobně nedokázala obejít bez jednoduchého přístupu k základním českým a slovenským programům z družice.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.