Hlavní navigace

České dráhy se chtějí připojit k projektu SMS jízdenek

11. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

České dráhy od prosince jednají s Dopravním podnikem hl. m. Prahy o možnosti připojení se k projektu SMS jízdenek. Na konečné rozhodnutí mají podle Ondřeje Kubaly, který působí jako tiskový mluvčí českých drah, čas do příštího kvartálu. Hlavním problémem nasazení překvapivě není administrativa, ale technologické peripetie. Dráhy by totiž musely výrazně modernizovat, bylo by především zapotřebí vybavit čety ve vlacích tak, aby měly možnost ověřit si platnost jízdenky přes SMS dostatečně pružnou…

České dráhy od prosince jednají s Dopravním podnikem hl. m. Prahy o možnosti připojení se k projektu SMS jízdenek. Na konečné rozhodnutí mají podle Ondřeje Kubaly, který působí jako tiskový mluvčí českých drah, čas do příštího kvartálu. Hlavním problémem nasazení překvapivě není administrativa, ale technologické peripetie. Dráhy by totiž musely výrazně modernizovat, bylo by především zapotřebí vybavit čety ve vlacích tak, aby měly možnost ověřit si platnost jízdenky přes SMS dostatečně pružnou technologií, tedy rozhodně ne pomocí mobilního telefonu, kdy následuje před samotnou odpovědí dlouhá prodleva.

Pokud iniciativa ČD dopadne úspěšně a dohodne se s DPP na nasazení technologie, SMS jízdenky si v první fázi projektu vyzkouší pouze lidé z hlavního města a přilehlého okolí. Pokud by se systém osvědčil, zvážila by se teprve možnost plošného nasazení. Po jízdenkách placených „přes telefon“, které dorazí do schránky vaší elektronické pošty, je to již druhá technologická inovace, kterou by dráhy v nakupování jízdenek nabídly. Výše jmenovanou službu od jejího nasazení využilo přibližně tisíc cestujících. ( Finanční noviny)

Autor článku

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).