Hlavní navigace

České poště nefungovaly weby, online služby byly nedostupné

David Slížek

Částečnou nedostupnost některých online služeb firma potvrdila na svém webu. Konkrétní příčiny zatím nejsou známé.

  • 15.6. 10:05 – aktualizace o upřesnění problémů od České pošty

„Vážení klienti, omlouváme se za dočasné omezení provozu některých poštovních služeb a webových aplikací souvisejících s přístupem do a ze sítě České pošty. Intenzivně pracujeme na obnovení standardního provozu. O obnovení provozu budeme neprodleně informovat.“

Stručné oznámení na webu České pošty vysvětluje, proč se někteří uživatelé během dnešního dne potýkají s nedostupností poštovních online služeb. Lupu na problémy upozornil jeden z nich:

Pro některé uživatele byl kromě webu Postsignum dočasně nedostupný i hlavní web pošty. V současné době už jsou online služby opět dostupné, potvrzuje na webu i samotná pošta. 

Jaké byly příčiny výpadku a které všechny služby jím byly ovlivněny, zatím není jasné. Výpadek trval dvě hodiny a ovlivnil řadu služeb. Datové schránky mezi nimi nebyly, potvrdila Lupě vedoucí odboru komunikace České pošty Eva Krejčí. Další podrobnosti o příčinách výpadku podle ní pošta zveřejní v pondělí.

Marcom

AKTUALIZACE 15.6. 10:05 – Česká pošta nám zaslala krátké upřesnění rozsahu a příčin výpadku: 

„Výpadek se týkal všech online služeb přístupných z www.ceskaposta.cz, např. PodaniOnline, časových razítek či certifikačních autorit. Datových stránek se nedotkl. Příčinou bylo selhání HW u hraničních routerů pro připojení do internetu a nápravným opatřením je dokončení redundantního připojení do internetu v záložní lokalitě a zprovoznění geoclucteru.“

Našli jste v článku chybu?
17. 6. 2015 10:27

Asi jste svůj komentář zařadil do špatného vlákna. Já argumentuju tím, jak se podpisy ověřují správně podle práva a jak je to zorganizované. Řešení zabývající se pouze technickou stránkou věci by bylo rychlejší, stáhlo by aktuální CRL z webu a pokud by tam certifikát nebyl, prohlásilo by ho za platné. Pak by opravdu aktuální nedostupnost CRL na webu byl problém. Pokud měl někdo s CRL v době výpadku problémy, pak právě proto, že řeší jenom technickou stránku věci a neřeší ty ostatní.

17. 6. 2015 9:50
sadasasd (neregistrovaný)

ja jsem sice geek z podstaty duse ale preci jen jsem chte nechte musel pochopit, ze pres vsechny argumenty proc mam pravdu (zvlast po technicke strance) je svet proste jiny

proste nevyloucite ten pripad, ze boss vaseho bosse bude mit nejaky problem a jste na ulici, nebo vas zakaznik odejde a jste na ulici apod..

pracoval jsem s mnoha miliardari a verte mi, cast z nich jsou jsou pekne svine :D

az to jednoho dne pochopite, bude sem vam lepe dychat :D