Hlavní navigace

České Radiokomunikace otestovaly v experimentu DVB-T2 kódování

17. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zástupci Českých Radiokomunikací již několikrát deklarovali, že by byli schopni v rámci DVB-T2 nabídnout i placené programy. ČTÚ ale jejich plány vždy značně krotil.

Na možné kódování signálu ve standardu DVB-T2 se připravují České Radiokomunikace v rámci svého experimentálního vysílání, které probíhá v Praze a na Plzeňsku. Dnes ráno jsem si všiml testu scramblovaných (kódováaných, pozn. red.) kanálů. Šlo konkrétně o stanice ČT sport HD a Prima family HD, upozornil ve čtvrtek v diskusním fóru server DigiZone.cz jeho čtenář Petr Svoboda. Dočasné zakódování signálu potvrdil redakci i externí spolupracovník Čestmír Polák. Přenos zbývajících programů, tedy ČT 1 HD a TV Barrandov HD, probíhal v režimu free-to-air, tedy volně.

KL22 hlasovani

K TÉMATU: České Radiokomunikace vážně uvažují o placeném obsahu DVB-T2

České Radiokomunikace jsou velkým propagátorem technologie DVB-T2. Jejich někdejší generální ředitel Kamil Levinský několikrát veřejně deklaroval, že by operátor byl do budoucna připraven sestavit multiplex/multiplexy i s placenými kanály. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) však názor společnosti nesdílel. Dnes již bývalý předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák nechtěl o technologii DVB-T2 v nejbližších letech ani slyšet. Dle jeho názoru by se veřejnost zbytečně stala obětí technologií a s její implementací tudíž bylo nutné několik let počkat.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.