Hlavní navigace

České Radiokomunikace ve středu začnou testovat Regionální síť 8 v další lokalitě

8. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Regionální síť 8 už je v tuto chvíli aktivní v Praze, ale obsahuje prozatím jedinou programovou pozici označenou jako TEST SD. Klasické programy v multiplexu ještě nejsou.

Telekomunikační operátor České Radiokomunikace rozšíří zítra testy Regionální sítě 8 na další vysílač. Po Praze se tak zkušebního provozu dočká tento multiplex také v jižních Čechách, konkrétně v lokalitě České Budějovice – Kleť. Podobně jako v hlavním městě ani na jihu republiky se v této síti nebude vysílat žádný obsah, pouze programová pozice, která se největší pravděpodobností opět ponese označení TEST SD. „Českobudějovický“ vysílač Kleť dostal od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) přidělený kanál 50 s horizontální polarizací, jeho výkon bude 10 kW.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: České Radiokomunikace spustily v Praze Regionální síť 8, prozatím bez obsahu

Kleť je zatím nejsilnějším vysílačem Regionální sítě 8, který byl Českých Radiokomunikacím přidělen. Již aktivní lokalita Praha – Žižkov používá na kanálu 47 výkon 5 kW a stejnou hodnotu mají přiděleny prozatím neaktivní oblasti Olomouc – Radíkov (kanál 52) a Plzeň – Krkavec (kanál 47). Pětici kmitočtových přídělů pro tento multiplex uzavírají karlovarské Tři kříže – kanál 51 s výkonem 199 Wattů. S výjimkou Žižkova budou po spuštění všechny vysílače používat horizontální polarizaci. Které programy se v regionálním multiplexu ČRa objeví, je v tuto chvíli otázkou.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.