Hlavní navigace

České rozhlasové síti Hitrádio se nevydařila expanze do Hradce Králové

23. 1. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Přesto, že se rozhlasová síť skládá z různých stanic po celé republice, jednotlivá rádia se liší pouze vstupy moderátorů a zpravodajstvím. Hrané skladby a zvukový obal je totožný.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) nepovolila provozovateli rozhlasové sítě Hitrádio, společnosti Media Bohemia, expandovat do metropole Královéhradeckého kraje. Vyplývá to z aktuálního zápisu regulátora. Media Bohemia měla pro svůj okruh Hitradio Magic v hledáčku již devátý kmitočet, který by byl situován do lokality Uhelná ulice. Šlo konkrétně o 100 Wattový vysílač na kmitočtu 89.1 MHz. Doposud zprovozněné vysílače Magicu jsou v Mladé Boleslavi, Náchodě, Pardubicích, Broumově, Rychnově nad Kněžnou, Dvoře Králové nad Labem, Trutnově a Jičíně.

KL22 hlasovani

NEPŘEHLÉDNĚTE: Radim Pařízek získal desítky kmitočtů pro Rádio Dálnice, vyhráno ale nemá

Rada vyhodnotila změnu územního rozsahu vysílání, ke kterému by došlo přidělením souboru technických parametrů Hradec Králové SP 89,1 MHz / 100 W jako změnu, se kterou podle ustanovení § 21 odst. 1 písm. b) zákona č. 231/2001 Sb. nelze vyslovit souhlas, jelikož by taková změna souboru technických parametrů de facto představovala novou licenci, zdůvodnila svůj krok vysílací rada. Rozhlasová síť vznikla v minulosti pohlcením řady úspěšných stanic, jako bylo například Rádio Faktor, Rádio Orion, Rádio Metuje a další. Hitrádia spojuje po celé republice stejný playlist a staniční identifikace (jingly).

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.