Hlavní navigace

Hradec Králové

V případu Wi-fi spolku, který se soudí s berňákem o daně, padl první rozsudek

Spor královéhradeckého sdružení HKFree, které se soudí s Finanční správou o návrácení vyměřených daní, má za sebou první soudní rozhodnutí. Okresní soud v Hradci Králové zrušil stanovisko, kterým okresní finanční správa zamítla odvolání spolku…

Komunita, nebo podnikání? Hradecké Wi-Fi sdružení se soudí s Finanční správou o daně

V Hradci Králové se schyluje k zajímavému soudnímu verdiktu, který by měl říct, zda je provozování sdružení poskytujícího svým členům Wi-Fi připojení podnikáním, nebo neziskovou činností. Komunitní spolek HKFree se soudí s Finanční správou…

Po přechodu do jiného multiplexu se nám zhorší pokrytí DVB-T, přiznává televize V1

Nově bude možné Východočeskou televizi naladit v okruhu zhruba 30 kilometrů v okolí krajských měst,“ informoval v tiskové zprávě provozovatel stanice.

Doba čtení: 1 minuta

Signál a Rádio Color čeká expanze do dalších měst, vysílání musí spustit do půl roku

Vyhlášena byla i tři licenční řízení na nové VKV kmitočty a rockové stanici Rádio Beat byl schválen přesun vysílače v Plzni a změna jeho technických parametrů včetně frekvence.

Doba čtení: 1 minuta

Východočeská televize V1 zůstane u Radiokomunikací, výrazně zmenší pokrytí

Stanice bude od 12. listopadu využívat vysílače Hradec Králové – Hoděšovice a Pardubice-TKB. S Radimem Pařízkem se východočeská regionální televize nedomluvila.

Doba čtení: 1 minuta

Východočeská televize V1 spustila zpravodajský portál V1online.cz

„Projekt je v základních parametrech bezplatný. Naší ambicí je přinést obyvatelům východních Čech všechny důležité a zajímavé informace na jednom místě,“ uvedl webeditor Tomáš Hejtmánek.

18. 9. 2015 15:29
Doba čtení: 1 minuta

Hitradiu Magic vyšla na druhý pokus expanze do Hradce Králové

Rozhlasová stanice, která už má v tuto chvíli kmitočty v Mladé Boleslavi, Náchodě, Pardubicích, Broumově, Rychnově nad Kněžnou, Dvoře Králové nad Labem, Trutnově a Jičíně.

24. 7. 2015 6:30
Doba čtení: 1 minuta

Televize V1 využije léto pro cestování po východních Čechách

„Lidé se vedle zajímavostí o hradech, zámcích či muzeích dozvědí také informace o cenách vstupného, kontakty a otevírací doby památek,“ uvedla televize, v čem bude magazín Výlety na jedničku netradiční.

9. 7. 2015 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Východočeská televize V1 se od podzimu ještě více zaměří na regiony

„Chceme být více vidět v ulicích i na různých akcích,“ řekl Libor Tobišek, jednatel společnosti Bydžov, s.r.o., která stanici provozuje.

Doba čtení: 1 minuta

Regionální síť 8 na Královéhradecku má výluku, ostatní sítě půjdou beze změny

Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie.

17. 3. 2015 6:00
Doba čtení: 1 minuta

Color Music Radio plánuje expanzi do Karlových Varů

Regulátor na svém posledním zasedání vyhlásil licenční řízení na volný VKV kmitočet v Hradci Králové. Jde mimochodem o stejnou frekvenci, o níž se neúspěšně ucházelo Hitrádio Magic.

Doba čtení: 1 minuta

České rozhlasové síti Hitrádio se nevydařila expanze do Hradce Králové

Přesto, že se rozhlasová síť skládá z různých stanic po celé republice, jednotlivá rádia se liší pouze vstupy moderátorů a zpravodajstvím. Hrané skladby a zvukový obal je totožný.

Doba čtení: 1 minuta

Odstartovala Regionální síť 8 s TV Noe a Sport 5, diváci si pochvalují kvalitu obrazu

UVNITŘ MAPY POKRYTÍ – Multiplex je v současné době dostupný pro většinu krajských měst, od 1. srpna se k nim přidají také Jihlava a Mikulov. V Novém Jičíně síť nakonec vůbec nebude.

Doba čtení: 1 minuta

Východočeská televize V1 dostala před svými druhými narozeninami nový vizuál

Největším úspěchem stanice v poslední době je skutečnost, že se stejně jako TV Metropol a Zak TV dostala do širší distribuce v nabídce kabelového operátora UPC Česká republika.

Doba čtení: 1 minuta

České Radiokomunikace přišly o možnost vysílat městské DAB multiplexy v L-pásmu

Operátor formou individuálního oprávnění získal v minulosti kanály ve III. pásmu pro Prahu, Ústí nad Labem, Liberci, Olomouc a na Zlínsku. Prozatím vysílá na území hlavního města.

Doba čtení: 1 minuta

Televize V1 plánuje expanzi do dalších regionů, východní Čechy už jí nestačí

Východočeská televize plánovala v minulosti i distribuci prostřednictvím satelitu, po odchodu někdejšího programového šéfa Martina Kinderaye už o ni ale vedení nehovoří.

Doba čtení: 1 minuta

Regionální síť 7 nebude mít všechny vysílače, které operátor pro ČT plánoval

Zrušené vysílače mohly v budoucnu fungovat v rámci jednofrekvenční sítě s jinými lokalitami, pro potencionální použití konkurencí jsou tak v podstatě úplně nevhodné.

Doba čtení: 1 minuta

Kabelová televize UPC posiluje roli regionů ve své nabídce

V Praze se nově v programovém rastru objevily stanice Zak TV a Východočeská televize V1. Operátor zde pro budoucí využití připravil i zatím neužité pozice „rezerva region“.

Doba čtení: 1 minuta

Krajská města by se nového multiplexu Radiokomunikací mohla dočkat v půli roku

Síť nebude regionalizovatelná. „Tato síť je postavena níže, takže komerčně by to nedávalo příliš smysl,“ řekl redakci našeho webu zástupce generálního ředitele operátora Martin Gebauer.

Doba čtení: 1 minuta

Východočeská televize V1 má téměř půl milionu diváků týdně

Stanice může sázet především na kvalitní pokrytí terestrickým signálem díky vysílačům Černá hora a Krásné, ale také severočeskému Ještědu. Její signál doletí i do některých částí Prahy.

Doba čtení: 1 minuta

Český rozhlas i přes původní sliby začal fakticky slučovat regionální studia

Výrazné omezení vlastního vysílání pasuje vybraná krajská studia do role detašovaných krajských redakcí, jako je tomu v Karlových Varech, Liberci a Zlínu. Tento model se líbí Petru Duhanovi.

16. 1. 2014 0:00
Doba čtení: 8 minut

Východočeská televize V1 bude i nadále nabízet vzdělávací dokumenty

Ač se televize V1 charakterizuje především jako stanice východočeská, svým signálem tento region zdaleka překračuje. Díky Ještědu okrývá dokonce i část Prahy.

Doba čtení: 1 minuta

Vladimír Železný se vrací ve velkém stylu, naděje Barrandova jsou velké

TÝDENNÍ REVIZE – Stane se z TV Barrandov „Nova devadesátých let“? Řada lidí si tuto otázku pokládá. Na scénu se každopádně vrací Vladimír Železný ve velkém stylu.

Doba čtení: 5 minut

Regionální síť 8 Český Radiokomunikací získala kanál pro Královéhradecko

UVNITŘ MAPY POKRYTÍ – Operátor Progress Digital zároveň získal kromě kmitočtových přídělů, na které už server DigiZone.cz upozornil, také nové kanály v Děčíně a Ústí nad Orlicí.

Doba čtení: 1 minuta

Déčko, ČT art a HD kanály České televize mohou vysílat i z hradeckého Chlu­mu

UVNITŘ MAPY – ČTÚ také přidělil povolení nové digitální síti, která začne vysílat v Adamově u Blanska. Podle předpokládaného pokrytí na webu ČTÚ bude mít minimální zásah.

Doba čtení: 1 minuta

Na „Investor Pitch“ zaujalo automatické zadávání PPC kampaní, ale i plyšák Wrr

Sedm projektů se v úterý představilo v Hradci Králové na setkání spolupořádaném s Czech ICT Alliance. Tři z nich získaly pozvání na Pioneers Festival do Vídně.

10. 10. 2013 6:30
Doba čtení: 7 minut

Martin Kindernay odchází z Východočeské televize V1. Chystá nový celoplošný kanál

UVNITŘ GALERIE – Programový šéf V1 opouští televizi rok po jejím startu, pro nového investora připravuje projekt celoplošné nízkonákladové televize

Doba čtení: 2 minuty

Nemůžete naladit ČT :D a ČT art? Chyba nemusí být jen na vaší straně

Anténáři, které oslovil server DigiZone.cz, se shodují na tom, že reálné pokrytí Regionální sítě 7, v niž jsou stanice šířeny, je menší, než udává Česká televize i operátor multiplexu.

Doba čtení: 5 minut

Jan Menger: Regiony Českého rozhlasu posílí hudbu, přestěhujeme na ně dechovku

Krajská studia ČRo příští rok propustí pět procent zaměstnanců, říká v rozhovoru pro DigiZone.cz náměstek generálního ředitele pro regiony Jan Menger

Doba čtení: 13 minut

ČT uzavřela čtyřletou smlouvu s Telefónikou na přenos signálu z regionálních stu­dií

Kavčím horám se podle deníku E15 podařilo vysoutěžit poloviční cenu oproti předpokládaným nákladům 80 milionů korun na celé čtyři roky

Doba čtení: 1 minuta