Hlavní navigace

Regionální síť 8 na Královéhradecku má výluku, ostatní sítě půjdou beze změny

17. 3. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie.

České Radiokomunikace po zimní přestávce pokračují v údržbových výlukách na jednotlivých vysílačích. Operátor na dnešní den naplánoval odstávku v lokalitě Hradec Králové – Hoděšovice. Diváci na východě Čech se tedy musí připravit, že budou v době od šesté do patnácté hodiny bez signálu Regionální sítě 8 fungující na kanále 57 s výkonem 5 kW a horizontální polarizací. Součástí multiplexu je pět televizních stanic – TV Noe, Sport 5, Slovak Sport, Óčko Expres a před několika týdny se zde objevil také nový kanál Mňam TV specializující se na zdraví, životní styl a kulinářství.

MMF24

ČTĚTE TAKÉ: Color Music Radio plánuje expanzi do Karlových Varů

Co se týká rozhlasových stanic vysílajících v pásmu VKV, obyvatelé Královéhradecka se nemusí obávat, že o ně přijdou. Ostatně, výluka se tentokrát nedotkne ani žádného dalšího zemského multiplexu. Platí to nejen pro České Radiokomunikace a Czech Digital Group, která je ČRa stoprocentně ovládána, ale i konkurenční operátory Digital Broadcasting (multiplex 4) a Progress Digital (Regionální síť 7/Multiplex 1a), za nimiž stojí ostravský podnikatel Radim Pařízek. Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).