Hlavní navigace

Martin Kindernay odchází z Východočeské televize V1. Chystá nový celoplošný kanál

6. 9. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ GALERIE – Programový šéf V1 opouští televizi rok po jejím startu, pro nového investora připravuje projekt celoplošné nízkonákladové televize

Východočeskou televizi V1, která příští týden oslaví první výročí zahájení vysílání, opouští její zakladatel a programový ředitel Martin Kindernay. „V1 pro mě byla velkou zkušeností, jak v současných podmínkách provozovat nízkonákladovou televizi. Své poznatky nyní využiji v podobném, ale celoplošném televizním projektu, který připravuji,“ oznámil v oficiální tiskové zprávě, v níž V1 oznamuje rozšíření akvizičních pořadů o dokumenty z produkce ruské zpravodajsko-publicistické televize Russia Today a nové dokumenty o extrémních sportech. Pro DigiZone.cz Kindernay dodal, že projekt nové televize nepřipravuje pro sebe, ale pro nejmenovaného investora. „Za měsíc k tomu řeknu více,“ dodal.

K TÉMATU: Zakladatel Galaxie a TV3 Martin Kindernay vede program Východočeské televize

„Televize V1 si našla za rok trvání své diváky, zajímající se o dění v regionu a podle průzkumu sledovanosti je úspěšnou stanicí. Podobný typ televize zde chyběl a v množství programů, které jsou dnes na trhu má i v budoucnu velkou šanci,“ konstatuje Kindernay. V1 získala na začátku finanční prostředky od majitelů na dva roky provozu, nyní jí zbývá jeden rok, aby se dostala na provozní nulu a utáhla náklady z reklamních výnosů. Kvůli tomu se snažila dohodnout s dalšími krajskými televizemi v celoplošném multiplexu 3 na společném prodeji celostátních reklamních časů, to se jí však zatím nepodařilo.

cif 24 - early cena - média

ROZHOVOR: Pětka měla být centrálním programem pro regiony. Musíme najít jiný, říkají šéfové televize V1

V1 však v uplynulých měsících začala na prodeji reklamy spolupracovat s agenturami Atmedia a Czech Regio TV a pochvaluje si nárůst počtu klientů. „Ukazuje se, že pro agentury i přímé klienty je V1 zajímavým prostorem pro vysílání komerčních spotů. Martin Kindernay nastartoval televizní projekt, který má budoucnost. Dohodli jsme se na další spolupráci a jeho podpoře V1, kterou pro nás postavil,“ přiblížil generální ředitel a spolumajitel V1 Roman Švec. Televize si podle něj k prvnímu výročí zahájení vysílání nadělí i nové původní pořady: magazín o regionálních celebritách Východočeské jedničky a větší počet městských regionálních magazínů.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).