Hlavní navigace

Martin Kindernay odchází z Východočeské televize V1. Chystá nový celoplošný kanál

Jan Potůček

UVNITŘ GALERIE – Programový šéf V1 opouští televizi rok po jejím startu, pro nového investora připravuje projekt celoplošné nízkonákladové televize

Doba čtení: 2 minuty

Východočeskou televizi V1, která příští týden oslaví první výročí zahájení vysílání, opouští její zakladatel a programový ředitel Martin Kindernay. „V1 pro mě byla velkou zkušeností, jak v současných podmínkách provozovat nízkonákladovou televizi. Své poznatky nyní využiji v podobném, ale celoplošném televizním projektu, který připravuji,“ oznámil v oficiální tiskové zprávě, v níž V1 oznamuje rozšíření akvizičních pořadů o dokumenty z produkce ruské zpravodajsko-publicistické televize Russia Today a nové dokumenty o extrémních sportech. Pro DigiZone.cz Kindernay dodal, že projekt nové televize nepřipravuje pro sebe, ale pro nejmenovaného investora. „Za měsíc k tomu řeknu více,“ dodal.

K TÉMATU: Zakladatel Galaxie a TV3 Martin Kindernay vede program Východočeské televize

„Televize V1 si našla za rok trvání své diváky, zajímající se o dění v regionu a podle průzkumu sledovanosti je úspěšnou stanicí. Podobný typ televize zde chyběl a v množství programů, které jsou dnes na trhu má i v budoucnu velkou šanci,“ konstatuje Kindernay. V1 získala na začátku finanční prostředky od majitelů na dva roky provozu, nyní jí zbývá jeden rok, aby se dostala na provozní nulu a utáhla náklady z reklamních výnosů. Kvůli tomu se snažila dohodnout s dalšími krajskými televizemi v celoplošném multiplexu 3 na společném prodeji celostátních reklamních časů, to se jí však zatím nepodařilo.

ROZHOVOR: Pětka měla být centrálním programem pro regiony. Musíme najít jiný, říkají šéfové televize V1

V1 však v uplynulých měsících začala na prodeji reklamy spolupracovat s agenturami Atmedia a Czech Regio TV a pochvaluje si nárůst počtu klientů. „Ukazuje se, že pro agentury i přímé klienty je V1 zajímavým prostorem pro vysílání komerčních spotů. Martin Kindernay nastartoval televizní projekt, který má budoucnost. Dohodli jsme se na další spolupráci a jeho podpoře V1, kterou pro nás postavil,“ přiblížil generální ředitel a spolumajitel V1 Roman Švec. Televize si podle něj k prvnímu výročí zahájení vysílání nadělí i nové původní pořady: magazín o regionálních celebritách Východočeské jedničky a větší počet městských regionálních magazínů.

Našli jste v článku chybu?