Hlavní navigace

Signál a Rádio Color čeká expanze do dalších měst, vysílání musí spustit do půl roku

Lukáš Polák

Vyhlášena byla i tři licenční řízení na nové VKV kmitočty a rockové stanici Rádio Beat byl schválen přesun vysílače v Plzni a změna jeho technických parametrů včetně frekvence.

Doba čtení: 1 minuta

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) byla tentokrát štědrá, co se týká udělování nových kmitočtů, ke stanicím Signál Rádio a Rádio Color. Jejich provozovatelé tak mohou rozšířit vysílání v pásmu VKV/FM do dalších lokalit v České republice. V případě Signál Rádia půjde o královéhradecký kmitočet 104,1 MHz s výkonem 200 wattů, u druhé stanice pak o opavskou frekvenci 90,1 MHz a výkon 100 wattů. Obě licence pro FM pásmo byly uděleny klasicky na období osmi let. Na „rozvysílání" kmitočtů mají nyní jejich provozovatelé dle zákona 180 dnů.

KL2018 Tip nominace

ČTĚTE TAKÉ: Signál Rádio spustilo svůj další VKV vysílač, tentokrát v západních Čechách

Český regulátor byl ale tentokrát v souvislosti s děním v pásmu VKV poměrně aktivní. Nešlo jen o udělování nových kmitočtových přídělů. RRTV taktéž souhlasila s přesunem FM frekvence Rádia Beat v Plzni. Rozhlasová stanice mediálního domu Radio United Broadcasting bude moci v západočeské metropoli nově využívat místo 97,5 MHz (Anglické nábřeží) kmitočet 107,3 MHz (Bory-Heyrovského) a výkon se ze stávajících 100 wattů zvedne na dvojnásobek. Vertikální polarizace zůstane zachována. Zároveň došlo k vyhlášení tří výběrových řízení, a to na lokality Ústí nad Orlicí (95,5 MHz), Šumperk-Kolšov (89,1 MHz) a České Budějovice (91,6 MHz).

Našli jste v článku chybu?