Hlavní navigace

Regionální síť 7 nebude mít všechny vysílače, které operátor pro ČT plánoval

Lukáš Polák

Zrušené vysílače mohly v budoucnu fungovat v rámci jednofrekvenční sítě s jinými lokalitami, pro potencionální použití konkurencí jsou tak v podstatě úplně nevhodné.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ostravský podnikatel Radim Pařízek krotí své původní plány s výstavbou Regionální sítě 7, která primárně slouží pro distribuci HD verzí kanálů České televize a stanic DéčkoČT art. Digitální zemský multiplex měl v elektronické databázi Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) zaneseny tři desítky vysílačů, aktuálně jich je ale „pouze“ sedmadvacet. Regulátor totiž podle informací serveru DigiZone.cz přímo na přání operátora některé kmitočtové příděly z databáze odebral. Původní zpráva, která se objevila na internetu, že firma Progress Digital tyto vysílače nemůže spustit, je pouhou spekulací.

tip Docker

K TÉMATU: ČTÚ opět naděloval Radimu Pařízkovi: osm nových vysílačů pro Regionální síť 7

Více spuštěných vysílačů by pro Českou televizi znamenalo pochopitelně zvýšené náklady na distribuci signálu, tedy více peněz směrem k provozovateli zmíněného multiplexu. Veřejnoprávní médium se tak pravděpodobně do budoucna zaměří na šíření HD programů prostřednictvím technologie DVB-T2. Jak upozornil server DigiZone.cz v diskusi jeden z jeho čtenářů, z databáze ČTÚ zmizely konkrétně příděly pro Děčín – Chlum, Hradec Králové – Chlum a Ústí nad Orlicí – Andrlův Chlum. Kóty byly vytipovány samotným operátorem tak, že do budoucna by mohly technicky využity pouze touto firmou. Měly fungovat v rámci takzvané jednofrekvenční sítě (SFN).