Hlavní navigace

Vladimír Železný se vrací ve velkém stylu, naděje Barrandova jsou velké

26. 10. 2013
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – Stane se z TV Barrandov „Nova devadesátých let“? Řada lidí si tuto otázku pokládá. Na scénu se každopádně vrací Vladimír Železný ve velkém stylu.

Vladimír Železný od listopadu šéfem TV Barrandov

Novým generálním ředitelem televize Barrandov se stane Vladimír Železný, zakladatel a první ředitel nejsledovanější české televize Nova. Serveru DigiZone.cz to potvrdilo několik na sobě nezávislých zdrojů, které mají blízko k TV Barrandov. Sama televize se k informaci nejprve odmítla vyjádřit. „Tuto otázku ponecháme bez komentáře,“ sdělila Petra Hrušová z oddělení marketingu a PR. Ve středu později odpoledne ale jmenování Železného potvrdila mediální agentura Médea, která má stejného vlastníka jako TV Barrandov, podnikatele Jaromíra Soukupa. Ten byl dosavadním generálním ředitelem TV Barrandov.

„Po deseti letech se opět vracím ke své profesní lásce, k televizi. Televize se u nás mezitím příliš neproměnily, ale svět kolem ano. Imponuje mi práce, kterou nový vlastník této televize se skupinou Medea odvedl. Chci pomoci přeskočit první laťku k úspěchu, a tou je 10% divácký podíl. Ale je to jen první skok. Ten další míří mnohem výš, jinak bych tu nebyl,“ prohlásil Železný, který do čela TV Barrandov oficiálně nastoupí příští pátek, 1. listopadu. „Jsem rád, že se Vladimír Železný postavil do vedení televize Barrandov. Jeho zkušeností si velmi vážím a jsem si jistý, že společně posuneme televizi opět o velký kus dopředu,“ věří Jaromír Soukup.

Jan Potůček: Potvrzeno: Vladimír Železný od 1. listopadu šéfem TV Barrandov

Jan Potůček: Vladimír Železný chce zvednout podíl TV Barrandov nad 10 procent, až k Primě

Jan Potůček: Vrátí se Železného sobotní seance, TV Barrandov si registruje název Volejte řediteli

Bývalí generání ředitelé. Vladmír Železný a Jiří Balvín byli v dobrém rozmaru.
Autor: pro DigiZone.cz Ivana Dvorská

Bývalí generání ředitelé. Vladmír Železný a Jiří Balvín v dobrém rozmaru.

Nova bez olympijského hokeje ze Soči?

českém mediálním prostoru se začínají množit spekulace, že se chce televize Nova zbavit vysílacích práv pro hokejové přenosy ze Soči. Jako první tuto informaci přinesl ve čtvrtek server Sport.cz, následně se objevila také na zpravodajském webu iDNES.czNa tyto spekulace nebudeme reagovat, uvedl pro DigiZone.cz stručně šéf PR oddělení Novy Josef Koukolíček. Za tímto krokem mají stát údajně úsporná opatření, která postupně nabíhají po odchodu superšéfa Novy  Adriana Sarbua a příchodu nového vedení do čela CME, která tuto mediální skupinu vlastní. Serveru DigiZone.cz se nepodařilo získat ani vyjádření šéfa Novy Sport a Fandy Marka Kindernaye, nezvedal telefon.

Nova podle původních plánů chtěla vysílat olympijský hokej na dvou kanálech, kromě toho hlavního také na Fandovi. Stejná práva má také sesterská Markíza na Slovensku. Nova by mohla zároveň vysílat zimní olympiádu v Soči a Letní olympijské hry 2016 v Rio de Janeiru na placeném kanálu Nova Sport a internetovém portálu Voyo.cz. Pro ten vlastní práva jak pro území České republiky, tak i Slovenska. Ze zisku vysílacích práv na olympijské hry mám obrovskou radost, zejména získání práv na hokejový turnaj v Soči je pro Novu skvělá zpráva, pochvaloval si loni v říjnu někdejší šéf Novy Jan Andruško. Ten mediální skupinu na konci října oficiálně opustí.

Lukáš Polák: Sport.cz a iDNES: Nova se chce zbavit olympijského hokeje ze Soči

Generální ředitel Novy Jan Andruško měl na tiskové konferenci viditelně dobrou náladu. Pány svou přítomností potěšila tvář Televizních novin Michaela Ochotská.
Foto pro DigiZone.cz Čestmír Polák

Generální ředitel Novy Jan Andruško a tvář Televizních novin Michaela Ochotská na loňské party k zahájení vysílání stanice Fanda. Ani jeden z nich už v mediální skupině nepůsobí.

Tendr na operátora celoplošného DAB rozhlasu se blíží

Výběrové řízení na provozovatele celoplošného rozhlasového multiplexu v technologii DAB, případně DAB+, začne v prvním kvartálu příštího roku. Bude se už týkat pochopitelně běžně používaného III. pásma (174 až 230 MHz). Informoval o tom Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Dalších přídělů se pak zájemci dočkají v jeho průběhu. ČTÚ upozornil, že pro úspěšnou implementaci digitálního rozhlasového vysílání je nezbytné, aby mediální legislativa odpovídala novým podmínkám. Veřejnou diskusi na toto téma zahájil regulátor na počátku srpna. ČTÚ chtěl podle dokumentů, které zveřejnil, udělit celkem dva celoplošné multiplexy.

ČTÚ došlé připomínky šesti subjektů vypořádal, když konstatoval, že obdobně jako v případě DVB-T neodpovídá současná mediální legislativa budoucímu využití zemské digitální platformy vysílání. Navržený záměr rezervovat kmitočty pro budoucí multiplex Českého rozhlasu nebyl nikým zpochybněn, uvedl mluvčí regulátora Martin Drtina. V současné době působí v Česku tři operátoři digitálního rozhlasu – příbramské Teleko,plzeňská RTI cz a České Radiokomunikace. Dá se počítat s tím, že o tento tendr projeví zájem všechny uvedené firmy.

Lukáš Polák: Výběrové řízení na celoplošný digitální rozhlas začne v prvním kvartálu 2014


Foto: Ondřej Hošt, DigiZone.cz

Velkým propagátorem digitálního rozhlasu v Česku je šéf SeeJay Radia Svatopluk Janík.

Stručně

O dva měsíce dříve, než původně sliboval, chce operátor celoplošného televizního multiplexu 4 dokončit rozšiřování této sítě až na pokrytí 95 procent obyvatel České republiky. Podle Martina Roztočila, ředitele pro vnější vztahy společnosti Digital Brodcasting, se tak stane už do konce října.

Jan Potůček: Multiplex 4 chce dosáhnout pokrytí 95 % populace už do konce října

Teoreticky už ze šesti lokalit by mohly České Radiokomunikace provozovat svou Regionální síť 8, která je v experimentálním provozu dostupná prozatím pouze v Praze (kanál 51) a na jihočeské Kleti (kanál 50). Český telekomunikační úřad (ČTÚ) operátorovi přiklepnul 57. kanál (frekvence 762 MHz) pro lokalitu Hradec Králové – Hoděšovice.

Lukáš Polák: Regionální síť 8 Český Radiokomunikací získala kanál pro Královéhradecko

V elektronické databázi ČTÚ se objevila už patnáctá regionální síť. Ta je situována do moravského Adamova, který leží nedaleko Blanska. Operátor, jenž bude tuto síť provozovat, však s příliš velkým zásahem do okolí nepočítá.

Lukáš Polák: Déčko, ČT art a HD kanály České televize mohou vysílat i z hradeckého Chlumu

Pokrytí signálem nové Regionální sítě 15, která bude vysílat v Adamově nedaleko Blanska.
Autor: ČTÚ

Pokrytí signálem nové Regionální sítě 15, která bude vysílat v Adamově nedaleko Blanska.

Aktuální řada seriálu Gympl s (r)učením omezeným bude poslední, kterou Nova odvysílá. Stanice už tento seriál v další sezóně nenasadí, ale nechává si otevřenou možnost učinit tak někdy v budoucnu.

Jan Potůček: Nova ukončí seriál Gympl s (r)učením omezeným, na jaře ho už nenasadí

Zrušit Noční Televizní noviny, pozdněvečerní zpravodajskou relaci na svém hlavním kanálu, se rozhodla televize Nova. Od 11. listopadu je nahradí nezpravodajskými formáty, zahraničními filmy a seriály.

Jan Potůček: Nova ruší Noční Televizní noviny, byly málo sledované. Nahradí je filmy a seriály

KL24

PR mediální skupiny Prima povede od 10. listopadu Jiří Haramul, někdejší manažer dnes již neexistující televize Pětka. Kromě této stanice má Haramul také zkušenosti ze společností Newton Media nebo MediaPro Pictures. Marketingovým ředitelem Primy bude Aleš Pýcha.

Lukáš Polák: Tým Primy posiluje bývalý šéf PR televize Pětka Haramul, přichází i další manažeři

Nejzásadnější událost tohoto týdne byla (je)?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).