Hlavní navigace

Televize V1 využije léto pro cestování po východních Čechách

9. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Lidé se vedle zajímavostí o hradech, zámcích či muzeích dozvědí také informace o cenách vstupného, kontakty a otevírací doby památek,“ uvedla televize, v čem bude magazín Výlety na jedničku netradiční.

Východočeská televize V1, která je součástí multiplexu 3 z Ještědu, Černé hory, Krásného a Kamenné Horky a naladit ji mohou i zájemci vybraných placených služeb, využije letní měsíce pro bližší představení východních Čech svým divákům v rámci pořadu Výlety na jedničku. Nemá jít ovšem pouze o tradiční putování. Na rozdíl od podobných magazínů se nepředstaví pouze jednotlivá místa či trasy, ale k dispozici bude kompletní servis. Jednotlivé díly jsou koncipovány jako jednodenní nebo dvoudenní výlety. Kromě turistických cílů obsahují také tipy na restaurace či ubytování. Všechny servisní informace najdou lidé také v partnerské mobilní aplikaci „Turista v mobilu“ a na internetových stránkách.

ICTZ_2022_EARLY

ČTĚTE TAKÉ: Východočeská televize V1 se od podzimu ještě více zaměří na regiony

Lidé se vedle zajímavostí o hradech, zámcích či muzeích dozvědí také informace o cenách vstupného, kontakty a otevírací doby památek. Aby byly servisní informace kompletní, doplňuje pořad také kilometráž a časový plán, takže se diváci nemusejí starat o to, jestli vše stihnou za jeden den nebo za víkend, popsal autor formátu Tomáš Hejtmánek. Pořadem provází moderátor Radek Houška, který s diváky absolvuje výlety většinou na kole. Série startuje na obrazovkách V1 dnes, tedy ve čtvrtek 9. července, v 18.20 a bude mít formu čtrnáctideníku. Reprízy poběží v neděli a poté opět ve stejných časech v následujícím týdnu. Součástí aplikace „Turista v mobilu“ bude mimo jiné i turistická mapa.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.